جی پلاس

آمار جالب یورو 2020| گلی که هنوز در جام به ثمر نرسیده است!

بازیکنان حاضر در یورو ۲۰۲۰ به شکل های مختلفی دروازه ها را باز کرده اند و تنها از یک روش در گلزنی ناکام مانده اند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، یورو ۲۰۲۰ به نیمه رسیده است و در این مدت هواداران شاهد بازی های پر هیجان و تماشایی بوده اند. پس از برگزاری ۷۶ بازی تعداد گل ها از مرز ۱۰۰ عبور کرد و در حالی که پر گل ترین روز این رقابت ها در آخرین هفته مرحله گروهی رقم خورد (۱۸ گل) دیدار آلمان و پرتغال در دور دوم پر گل ترین بازی بود (۴ بر ۲). 

گل به خودی در حال حاضر آقای گل این رقابت ها است اما نکته عجیب به ثمر نرسیدن حتی یک گل از طریق ضربه آزاد است. بازیکنان توانمندی در این زمینه در یورو حضور دارند اما هیچ یک تاکنون موفق نشده اند از ضربات شروع مجدد به گل برسند. یکی از آن ها کریستیانو رونالدو است. ستاره پرتغالی پنج گل به ثمر رساند اما هیچ یک از گل هایش با ضربه آزاد نبود. او سه گلش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و دو گل دیگر را زمانی که در محوطه جریمه حریف حضور داشت وارد دروازه حریفان کرد. 

به جز سه پنالتی مهاجم پرتغالی پنج گل دیگر از فاصله یازده متری به ثمر رسید. هشت بار هم بازیکنان به اشتباه دروازه شان را باز کردند. اغلب تیم ها در نیمه دوم به گل دست یافته اند و ۴۵ دقیقه دوم پر گل تر بوده است. در نیمه اول تنها ۳۷ گل به ثمر رسید اما در نیمه دوم ۶۷ بار دروازه ها باز شد. همچنین سه گل در وقت های اضافه به ثمر رسید. این اتفاق زمانی رخ داد که تیم های ایتالیا و اتریش پس از ۹۰ دقیقه به تساوی بدون گل دست یافتند اما در وقت های اضافه سه بار توپ از خط دروازه ها عبور کرد (۲ بر یک). 

تنها ۱۰ درصد گل های یورو بیرون از محوطه جریمه به ثمر رسیدند که گل شیک از میانه میدان به یادماندنی ترینشان بود‌ و تاکنون بهترین گل جام لقب گرفته است. ۹۰ ضربه در محوطه جریمه به گل تبدیل شد. بازیکنان راست پا بیش از همه گلزنی کرده اند و با پای چپ ۳۴ توپ وارد دروازه ها شد. ۱۵ گل با ضربه سر، یک گل با سینه و ۳ گل با بازو یا دست به ثمر رسیدند. در مجموع ۱۰۴ بار دروازه ها باز شد اما هیچ یک از گل ها با ضربه آزاد نبود.

دیدگاه تان را بنویسید