مربی استقلال: استحقاق پیروزی را داشتیم/ مربی گل گهر: بر اساس شرایط غیرفوتبالی باختیم

مربی تیم فوتبال استقلال گفت: متاسفانه استراحت ما کمتر از حریف بود و تیم ما می توانست فردا بازی کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ صالح مصطفوی پس از برتری دو بر صفر تیم فوتبال استقلال مقابل گل‌گهر در هفته بیست و چهارم لیگ برتر اظهار داشت:‌ درباره مشکلات به اندازه کافی صحبت شده و دیگر باید به بازی ها بپردازیم. متاسفانه استراحت ما کمتر از حریف بود و تیم ما می توانست فردا بازی کند اما به هر دلیلی هیچ تغییری در زمانبندی بازی تیم های دیگر انجام نمی‌شود.

وی افزود: به هر دلیلی برای ما سه روز بار بازی می‌گذارند و شاید به دلیل این فشار و خستگی بچه‌ها در بحث مالکیت، مقداری از حریف پایین تر بودیم. برای دیدار بعدی زمان مناسب داریم و ان شاء الله ریکاوری لازم را انجام می دهیم تا بچه‌ها برای این بازی آماده تر شوند.

مربی استقلال عنوان کرد: بازیکنان ما واقعا انسان‌های شریفی هستند که با یک شرایط نابرابر در تمام زمینه‌ها، از جان و دل مایه می‌گذارند. بارها موقعیت های دو در مقابل دو و دو در مقابل سه روی دروازه حریف ایجاد کردیم.  توپ را از روی خط دروازه بیرون کشیدند. استحقاق تیم ما برد بود.

مصطفوی درباره اینکه با این برد تا حد زیادی کسب سهمیه استقلال قطعی شد، توضیح داد: هنوز شش بازی دیگر داریم. فاصله امتیاز مناسبی با تیم های پایین تر ایجاد شده اما بازی حساس و مستقیمی با آلومینیوم اراک و تیم‌های دیگر مثل سپاهان، نساجی قائمشهر و تراکتور داریم. هنوز هیچ چیز تمام نشده است. حداکثر تلاش کادرفنی و بازیکنان این است که نتایج مناسب و در خور شان و نام استقلال را با وجود تمام مشکلاتی که با آن دست به گریبان هستیم به دست آوریم.

وی در ادامه با حضور در نشست خبری عنوان کرد: خدا را شکر می‌کنیم از این بازی سخت با کسب سه امتیاز و بدون گل خورده از زمین توانستیم از زمین خارج شویم. بچه‌های تیم واقعا زحمت کشیده و تلاش خوبی داشتند. با تدابیری که فرهاد مجیدی اندیشیده بود، توانستیم این بازی را ببریم.

مربی استقلال درباره دلیل عدم حضور فرهاد مجیدی در نشست خبری و همچنین موفقیت‌های استقلال با وجود شکاف بین تیم و مدیریت باشگاه توضیح داد: اگر درباره بازی سوال دارید در خدمت هستم.

مصطفوی درباره برنامه های استقلال برای دیدار بعدی مقابل آلومینیوم اراک توضیح داد: بازی به بازی پیش می رویم و مجیدی برای هر مسابقه استراتژی مخصوص آن بازی را در نظر می‌گیرد. روز دیدار با آلومینیوم مشخص می شود از چه سیستم و استراتژی برای دیدار با آلومینیوم استفاده می کند.

وی درباره وضعیت محمد نادری پس از مصدومیت گفت: هنوز با پزشک تیم صحبت نکرده‌ام و نمی‌دانم چه شرایطی دارد.

سعید الهویی بعد از شکست 2 بر صفر مقابل استقلال اظهار داشت:  ابتدا به تیم استقلال، کادرفنی و بازیکنانش تبریک می‌گویم. یاد گرفته‌ایم که به بزرگتر احترام بگذاریم. آن واژه‌های بچگانه‌ای که در نشست خبری قبل از بازی گفته شد درست نبود. در این مسابقه دو پنالتی برای تیم ما گرفته نشد. زمانی کیفیت فنی تیم ما پایین تر از حریف است ولی در این مسابقه ما کیفیت فنی خوبی ارایه کردیم و غیر از گل اول  داور در بقیه دقایق مسابقه تاثیرگذار بود.

وی افزود: در فصل گذشته خطا روی دیاباته پنالتی گرفته می شود یا خطای تمارض قائدی پنالتی برای استقلال گرفته شد اما امروز پنالتی گرفته نشد. از عزیزی خادم خواهش می‌کنیم که VAR  را به فوتبال ایران بیاورند. از باشگاه‌ها پول بگیرند و این سیستم ویدئویی داوری را بیاورند. تا برخی تیم‌ها که دچار مشکلات می شوند اتفاقات کناری رخ می‌دهد و فوتبال را از عدالت خارج می‌کند.

الهویی در نشست خبری تصریح کرد: در بخشی از بازی‌ها تمرکزمان را از دست دادیم که منجر به گل شده است و نتوانستیم از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم. در دقیقه 2  یک فرصت عالی گلزنی را از دست دادیم، در چنین مسابقه‌ حساسی با استقلال وقتی این فرصت از دست می رود لطمه می‌خوریم. قبل از مسابقه گفتیم که باید تمرکز داشته باشیم اما در لحظاتی از مسابقه تمرکزمان را از دست دادیم. از نظر فنی، کنترل   بازی، مالکیت بازی و برتر از حریف بودیم. برد استقلال با اشتباه داوری رقم خورد. چه پنالتی که برای ما گرفته نشد و چه خطایی که منجر به گل اول استقلال شد. نمی‌خواهیم برد استقلال را لوث کنیم و به کادرفنی، بازیکنان و هواداران این تیم تبریک می‌گوییم.

وی افزود: زمانی تیمی تلاش می‌کند و براساس شرایط فوتبالی بازنده می‌شود اما امشب بر اساس شرایط غیر فوتبالی بازنده شدیم. اشتباهات داوری فصل گذشته نیز علیه ما بود و باز هم در این فصل از اشتباه داوری ضربه خوردیم. از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال خواهش می‌کنیم که VAR را به فوتبال ایران بیاورند. تیم‌هایی مثل ما که از داوری ضربه می خورند خواستار آوردن VAR  هستند اما تیم هایی که از اشتباه داوری ضرر نمی‌کنند به دنبال VAR نیستند.

مربی گل گهر در مورد دلایل غیبت امیر قلعه‌نویی در نشست خبری قبل و بعد از مسابقه عنوان کرد: برخی تیم‌ها آنالیزور خود یا حتی فردی خارج از کادرفنی را به نشست خبری می‌فرستند و گاهی هم نشینان میهمانی شبانه‌شان را به نشست خبری می فرستند. حداقل قلعه نویی دستیار اولش را به نشست خبری می  فرستد. اگر تیم‌های دیگر قول بدهند سرمربی خود را به نشست خبری بفرستند  ایشان اولین نفری خواهند بود که در نشست خبری حاضر می شوند.

الهویی در مورد اینکه گل اول استقلال درست بود و توپ از خط دروازه عبور کرده بود گفت: بین دو نیمه به کمک داور هم گفتیم توپ از خط دروازه عبور کرده اما ما به خطایی که منجر به گل شد معترض هستیم زیرا خطایی رخ نداده بود.

دیدگاه تان را بنویسید