جی پلاس

پنج دروغ بزرگ درباره مسی؛ لئو پدرخوانده چه کسی است؟

مهاجم آرژانتینی که یکی از ستاره های جهان فوتبال به حساب می آید همیشه شایعاتی پیرامونش است که برخی از آن ها دروغ های بزرگی هستند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، لیونل مسی یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال است و برای برخی ها بهترین به حساب می آید. با این حال برخی انتقاد ها و داستان سرایی ها از جانب رسانه ها و مردم وجود دارد. مهاجم آرژانتینی در طول دوران ورزشی اش رکورد های متعددی را به نام خود ثبت کرده و عناوین زیادی را به دست آورده است. به همین خاطر کمتر کسی است که او را در جهان نشناسد. در مرکز توجه بودن همراه است با شایعات فراوان و دروغ هایی که موجب می شود سر و صدای زیادی راه بیفتد. 

مسی پدر خوانده فرزند سرخیو آگوئرو است

زمانی که از فرزند آگوئرو، بنجامین صحبت می شود می گویند نوه دیگو آرماندو مارادونا است و مسی پدرخوانده اش است. این جمله آخر صحت ندارد چون مهاجم بارسا در یک مصاحبه اعلام کرد که چنین چیزی درست نیست. او پدر خوانده بنجامین مسی، پسر برادرش است. 

مسی تیم ملی آرژانتین را دوست ندارد

بیشترین انتقادی که رسانه های آرژانتینی از مسی می کنند درباره عملکرد متفاوتش در تیم ملی و بارسلونا است. آن ها معتقدند عملکردش در آلبی سلسته مانند تیم کاتالانی نیست. با این حال او همیشه آماده است تا در اختیار سرمربی در تیم ملی باشد و برترین گلزن تاریخ کشورش است (۷۲ گل). مسی بالاتر از گابریل باتیستوتا (۵۴ گل) و مارادونا (۳۴ گل) قرار دارد. حتی در زمان خودش آلبی سلسته را انتخاب کرد و نخواست پیراهن تیم ملی اسپانیا را بر تن کند. مسی بیش از تانگو آرژانتینی است با وجود این که بیشتر عمرش را در اسپانیا بوده است. او همچنان ماته (نوعی دمنوش مختص آمریکای جنوبی) می خورد و خود را یک آرژانتینی می داند. 

مسی دیکتاتور است و در رختکن حکمرانی می کند

چه در آرژانتین و چه بارسلونا برخی از رسانه ها از کاپیتان آلبی سلسته انتقاد می کنند و معتقدند مسی زلاتان ایبراهیموویچ و داوید ویا را بیرون کرد و یا مسی ترکیب تیم ملی را انتخاب می کند. بارها هم تیمی هایش این موضوع را تکذیب کردند. یک سال پیش خاویر ماسچرانو در یک مصاحبه گفت: "ما بازیکنی را دعوت نمی کنیم و آن سرمربی است که انتخاب می کند چه کسی بازی کند و در همان حال به ما اعتماد دارد."

 موضوع دیگری که مطرح است شکل بازی کردن مسی است. او نیاز به کمک هم تیمی هایش دارد تا بهترین عملکردش را به نمایش بگذارد و به عبارتی ارکستر گروه است. کاپیتان آبی اناری ها تصمیم نمی گیرد چه کسی بازی کند یا بازی نکند. نظر مسی قابل احترام است اما در یک باشگاه مدیرها و سرمربی تصمیم می‌گیرند. 

مسی طرفدار ریورپلاته است

با وجود اینکه ستاره آرژانتینی بارها گفته است طرفدار نیو ولز اولد بویز است خیلی ها در آرژانتین معتقدند او هوادار ریورپلاته است. افراد زیادی فینال جام جهانی باشگاه ها را مد نظر قرار می دهند که هنگام باز کردن دروازه ریورپلاته خوشحالی نکرد یا اینکه می گویند چون پابلو آیمار، بازیکن سابق ریورپلاته یکی از الگوهایش است به همین خاطر هوادار میوناریوس است. مسی در مصاحبه با TyCSports گفت: "به من می گویند که طرفدار ریور بودم اما من همیشه طرفدار نیوولز اولدبویز بوده و هستم."  

مسی از کریستیانو رونالدو متنفر است

رقابت میان دو مهاجم آرژانتینی و پرتغالی یکی از بزرگترین های تاریخ فوتبال است و این موضوع تنها به زمین فوتبال محدود می شود. حتی هنوز هم برخی از رسانه ها به شکلی نشان می دهند که مردم باور کنند چنین چیزی نیست و این رقابت فراتر از زمین مسابقه است. هر دو بازیکن این موضوع را بارها رد کردند و در مقابل به تحسین یکدیگر پرداختند و به هم احترام گذاشته اند. مسی در یک مصاحبه گفت: "بارها گفته ام من با رونالدو رقابت نمی کنم‌. می دانیم که روزنامه نگاران هر روز سعی می کنند از این موضوع تغذیه کنند و این رقابت را از طریق آمار و یا نحوه بازی نشان دهند. با این حال نه من و نه رونالدو مقابل هم رقابت نمی کنیم."

دیدگاه تان را بنویسید