علی آقامیرزایی سهمیه المپیک گرفت/ ملی‌پوش کایاک ایران: هدفم در توکیو فینال A است

علی آقا میرزایی باشکست پیمان قویدل به عنوان قایقران اعزامی به المپیک انتخاب شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، مسابقه قایقرانی آب‌های آرام انتخابی المپیک در دریاچه آزادی برگزار شد در این مسابقه تکلیف کاروان اعزامی به المپیک در رشته کایاک ۱۰۰۰ متر مشخص شد.

ابتدا قرار بود کسانی که مدعی هستند امروز (چهارشنبه) با هم به رقابت بپردازند و سپس فرد برنده روز شنبه هفته آینده با علی آقا میرزایی که این سهمیه را به دست آورده رقابت کند.

با توجه به اینکه تنها پیمان قویدل حاضر به رقابت شد از این رو رقابت نهایی همین امروز برگزار شد، پیمان قویدل و علی آقا میرزایی به رقابت پرداختند و در پایان آقامیرزایی با ثبت زمان ۳ دقیقه ۴۷ ثانیه و ۹۳صدم ثانیه اول شد و به عنوان قایقران اعزامی به بازی ها معرفی شد.

قویدل هم زمان ۳ دقیقه و۵۷  ثانیه و ۳۱ صدم ثانیه را به ثبت رساند.

به این ترتیب نازنین ملایی در روئینگ و علی آقا میرزایی در کایاک نمایندگان ایران در بازی‌های المپیک توکیو هستند.

مشکلی با برگزاری تست انتخابی المپیک نداشتم و گفتم هر کسی مدعی است بیاید رقابت کنیم.

علی آقا میرزایی پس از اینکه به عنوان قایقران اعزامی به بازی های المپیک در کایاک ۱۰۰۰ متر انتخاب شد، بیان کرد: بعد از مسابقات کسب سهمیه المپیک،  برنامه‌ریزی برای حضور پرقدرت در المپیک توکیو انجام دادم. تمرینات ما در چهار هفته پرفشار برگزار شد به همین دلیل فدراسیون هم تصمیم گرفت هر کسی مدعی است با من رقابت کند. البته من هم مشکلی نداشتم و گفتم هر کسی مدعی است بیاید و امیدارم هر کسی حق او است به المپیک برود. از آنجایی که خودم سهمیه را گرفته بودم هدفم این بود که در المپیک هم حضور داشته باشم و به کسی باج ندهم. نتیجه از نظر اختلاف زمانی مشخص بود. خدا را شکر می‌کنم با اینکه بدنم خیلی تحت فشار بود توانستم در این تست دوام بیاورم.

آقامیرزایی در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کند تدارک دیده شده کافی است تا به هدف خود در المپیک برسد، گفت: آقای سهرابیان تلاش می‌کند بهترین شرایط را در اردو فراهم کند. انتظار بیش از حد هم نمی‌توانیم داشته باشیم. صحبت‌هایی با کشورهای دیگر مانند چین و مجارستان شده بود که بتوانیم اردو داشته باشیم اما انگار موافقت نکرده‌اند. تصمیماتی که سرمربی و مسئولان فدراسیون دارند این بود که احتمال دارد اردوی برون مرزی داشته باشیم اما اینکه کجا باشد نمی‌دانم. کشور آذربایجان مطرح شد اما هنوز مشخص نیست. من تمریناتم را باقدرت ادامه می‌دهم. با اینکه تهران هوا گرم است اما سعی می‌کنم بهترین عملکردم را در هر روز تمرینی داشته باشم و چیزی کم نگذارم تا در المپیک نماینده شایسته‌ای برای ایران باشم.

او در مورد هدفگذاری خود در المپیک تصریح کرد: حضور در فینال A المپیک که تاکنون سابقه نداشته است. امیدوارم در المپیک نتیجه خوبی بگیرم.

ملی‌پوش کایاک ایران در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر اینکه فکر نمی‌کند این هدف باعث می‌شود توقعات از او بالاتر برود، تاکید کرد: من آدمی نیستم که بخواهم به این چیزها نگاه کنم و بیشتر از خودم توقع دارم‌ تا دیگران. هر وقت انتظاراتی که از خودم دارم را برآورده کردم می‌توانم از دیگران انتظار داشته باشم. دیدگاه خودم مهم است که خودم راضی باشم.

آقامیرزایی در مورد وضعیت تجهیزات برای حضور در المپیک نیز گفت: اگرچه مدل قایق‌ها قدیمی شده اما ما سالیان سال است که با این قایق‌ها تمرین می‌کنیم. شرایط به گونه‌ای است که اگر فدراسیون بخواهد قایق وارد کند مانند روئینگ قایق‌ها در گمرک می‌ماند. متاسفانه ما هنوز این مشکلات را با گمرک داریم و نمی‌توان گفت چرا هر سال قایق‌های ما به روز نمی‌شود. با این شرایط می‌سازیم و جلو می‌رویم. نمی‌توان در این ۴۰ روز انتظارات بی جایی داشت اما رئیس فدراسیون تلاش می‌کند آرامش ورزشکاران از لحاظ اسکان و تغذیه حفظ شود و مشکلی نداشته باشند.

دیدگاه تان را بنویسید