در گفت وگو با جی پلاس مطرح شد

ماجرای احسان حاج صفی و انتخابات فدراسیون فوتبال را تمام کنید!

کارشناس فوتبال گفت: بعضی از دوستان موضوع حاج صفی را به انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ربط می دهند که نباید این بحث را ادامه بدهند. اکنون حاج صفی کاپیتان تیم ملی فوتبال است و همه باید به او روحیه بدهیم.

لینک کوتاه کپی شد

مجتبی تقوی کارشناس فوتبال در گفت و گو با خبرنگار جی پلاس درباره بازی تیم ملی فوتبال برابر تیم ملی کامبوج اظهار کرد: خداراشکر بازی با بحرین را پیروز شدیم و بازیکنان روحیه خوبی دارند.  به نظرم در بازی با کامبوج مشکلی نداریم و ملی پوشان آماده دیدار پایانی با عراق می شوند. فکر می کنم بعضی از بازیکنان نیاز به استراحت دارند به دلیل اینکه برخی از آنها به خاطر بازی در لیگ های خارجی خسته شدند.

او در ادامه گفت: ما نیاز داریم که در بازی با تیم ملی عراق یک تیم سرحال و خیلی خوبی  داشته باشیم تا بتوانیم این بازی را ببریم و با اکثر امتیاز در صدرجدول قرار بگیریم و به جمع 16 تیم مرحله بعدی مسابقات انتخابی جام جهانی بپیوندیم.

تقوی درباره تغییر شکل بازی ایران در نیمه دوم بازی با بحرین گفت: در نیمه دوم بازی با بحرین بعد از اینکه سامان قدوس به جای  میلاد محمدی وارد زمین مسابقه شد، تیم ملی فوتبال شکل و شمایل دیگری پیدا کرد و در انتقال توپ از دفاع  به حمله سریع تر عمل کردیم و بازیکنان با کیفیت تر بازی کردند. به نظر می رسد تیم ملی فوتبال کشورمان  مقابل کامبوج مشکلی ندارد و کادر فنی بهتر است از نفراتی که کمتر بازی کردند در این بازی بهره ببرد. همچنین  ملی پوشان با قدرت وارد زمین مسابقه شوند تا با ارائه بازی خوب و زدن گل های زیاد آماده بازی با عراق شوند.

کارشناس فوتبال درباره بازی تیم ملی فوتبال برابر تیم ملی عراق گفت: بازی با تیم ملی عراق مهمترین دیدار تیم ملی فوتبال در بحرین محسوب می شود و امیدوارم در این بازی با نفرات سرحال بتوانیم 3 امتیاز بازی را بگیریم.

تقوی اظهار کرد: تیم ملی فوتبال در بازی با تیم ملی کامبوج مشکلی ندارد و رویکرد این است که از بازیکنانی با تعداد بازی کمتر در این بازی استفاده شود تا آنها خودشان را به سرمربی تیم ملی نشان بدهند.

او درباره انتقادات به عملکرد احسان حاج صفی در بازی با بحرین گفت: به نظر می رسد حاج صفی از لحاظ فنی در یک بام و 2 هوا قرار دارد و نمی داند که در پست هافبک دفاعی، دفاع چپ و یا هافبک چپ باید بازی کند. حاج صفی در باشگاه سپاهان هافبک وسط بازی می کند و عملکرد خوبی هم دارد و او نمی خواهد در سمت چپ بازی کند. به نظر می آید  او در یک فضا معلق است و باید  سرمربی تیم ملی این بازیکن را از حالت سردرگمی خارج کند.  

تقوی تصریح کرد: تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی با بحرین در انتقال توپ از  خط  دفاع به حمله مشکل داشت به همین علت بازیکنان نمی توانستند به بازی سرعت بدهند. ما بازیکنانی همانند سامان قدوس و قایدی می خواهیم که انتقال توپ به حمله را تسریع کنند. حاج صفی در دفاع چپ یا هافبک چپ می تواند در تیم ملی مثمر ثمر باشد.

کارشناس فوتبال گفت: بعضی از دوستان موضوع حاج صفی را به انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ربط می دهند که نباید این بحث  را  ادامه بدهند. اکنون حاج صفی کاپیتان تیم ملی فوتبال است و همه باید به او روحیه بدهیم و بازی اش را با قدرت انجام بدهد و نباید ذهن این بازیکن را به فضای دیگری منحرف نکنند. فقط حاج صفی برابر تیم ملی بحرین خوب بازی نکرد و بسیاری  بازیکنانصاحب نام ما  هم بازی خوبی ارائه نکردند.

او در ادامه صحبت های خود گفت: به نظرم تیم ملی فوتبال در بازی با هنگ کنگ و بحرین مشکل تاکتیکی داشت  و خدا کمک کرد که اشتباه کادر فنی در چیدمان نفرات در نیمه اول بازی با بحرین به چشم نیامد. همچنین تیم ملی بحرین تیمی نبود که بتواند از اشتباهات فنی ما سود ببرد. به نظرم تیم عراق تیم باکیفیت تری است اما این تیم هم آن قدر سطح بالایی ندارد. رقبای اصلی ما 12 تیم مرحله بعدی مسابقات انتخابی جام جهانی از جمله تیم های عربستان، چین، کره جنوبی و ژاپن هستند. اگر ما اشتباهات بازی با بحرین را در دیدارهای مرحله بعدی تکرار کنیم به طور حتم آنها از این موضوع استفاده می کنند و قابل جبران نیست.

تقوی در پایان گفت: بازیکنان تیم ملی فوتبال نباید در بازی با عراق اشتباهات بازی با بحرین را مرتکب نشویم و ساختار حمله ای تیم ما باید در این بازی به صورتی باشد که بتوانیم استفاده کنیم. هافبک های وسط ما باید قدرت تهاجمی داشته باشند تا به خط حمله بتوانند کمک کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید