گزارش جی پلاس از لیگ ملت های والیبال ۲۰۲۱| ایران ۳ - آمریکا صفر

آمریکا پنجمین قربانی والیبال ایران؛ شاگردان آلکنو 15 شدند! +عکس و ویدیو به همراه آمار و حواشی

تیم ملی والیبال ایران در هفتمین مسابقه خود در لیگ ملت های والیبال به مصاف آمریکا رفت و در سه ست پیاپی مقابل این تیم به برتری رسید و 15 امتیازی شد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم ملی والیبال ایران که در دو هفته ابتدایی ۴ برد و ۲ باخت کسب کرده از ساعت ۲۰:۳۰ به مصاف آمریکا رفت و در سه ست پیاپی مقابل این تیم به برتری رسید. شاگردان آلکنو با این سه امتیاز 15 امتیازی شدند.

ایران فردا ساعت 12:30 به مصاف صربستان می رود.

پیش از این مسابقه آمریکا در 6 بازی خود 3 برد و 3 باخت را به دست آورده و 9 امتیازی بود.

 

گزارش بازی

 

ست اول: 25-19 ایران

ملی پوشان والیبال ایران بازی را بسیار خوب شروع کرده و توانستند با نتیجه ۵ بر ۱ از حریف پیش بیفتند. صابر کاظمی در ابتدای این ست موفق شد دو امتیاز از سرویس مستقیم به دست بیاورد که با تشویق آلکنو همراه بود.   ملی پوشان آمریکا در ادامه کار عملکرد خوبی در سرویس و دفاع داشته و توانستند نتیجه را مساوی کنند تا دو تیم در امتیاز ۶ برابر شوند. در اواسط بازی، بلندقامتان ایران تیم برتر میدان بوده و با نتیجه ۱۴ بر ۱۱ از تیم ملی آمریکا پیش افتادند. دفاع میثم صالحی در امتیاز ۱۷ به سود ایران باعث شد آلکنو این بازیکن را تشویق کرده تا نتیجه این دیدار ۱۷ بر ۱۲ به سود ایران شود. در امتیاز ۱۸ بر ۱۲ به سود ایران یک رالی زیبا بین دو تیم شکل گرفت که با جای خالی سعید معروف امتیاز این توپ به نام ایران ثبت شد؛ بعد از کسب این امتیاز سرمربی روسی والیبال ایران با لبخند از عملکرد شاگردانش اظهار رضایت کرد.تیم ملی والیبال ایران در انتهای این ست عملکرد بهتری نسبت به آمریکا داشت و توانست با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ این ست را پیروز شود.

ست دوم: 25-23 ایران

در ابتدای ست دوم، ملی پوشان والیبال ایران مانند ست گذشته بازی را خوب شروع کرده و با امتیاز ۶ بر ۳ از آمریکا جلو افتادند. در ادامه کار بازیکنان آمریکا نا امید نشده و توانستند به بازی برگردند تا نتیجه این بازی در اوایل ست دوم برابر ۸ شود. سرویس‌های صابر کاظمی در این ست کار دریافت را برای تیم ملی آمریکا سخت کرده بود به طوری که دو تیم در امتیاز ۱۳ برابر شدند. در اواسط ست دوم این دیدار، ملی پوشان والیبال ایران بازیکنان برتر زمین بودند و توانستند با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ از آمریکا پیش بیفتند. در امتیاز ۱۸ به سود ایران، یک رالی بین دو تیم شکل گرفته که با حمله میثم صالحی امتیاز این توپ برای ایران ثبت شد؛ پس از این امتیاز، سرمربی آمریکا برای تیمش وقت استراحت گرفت. در امتیاز ۱۹-۱۵ به سود ایران، بازهم سرمربی آمریکا وقت استراحت گرفته تا اختلاف تیمش با ایران زیاد نشود.  در انتهای ست دوم این دیدار، بلندقامتان ایران تیم برتر میدان بوده و توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ مقابل آمریکا به پیروزی برسند.

ست سوم: 25-23 ایران

ست سوم درحالی آغاز شد که تیم ملی آمریکا تنها به فکر برد بود چرا که با باخت در این ست بلندقامتان آمریکا این بازی را از دست می‌دادند. در ابتدای این ست، دو تیم پایاپای پیش رفته و در امتیاز ۳ برابر شدند اما دفاع روی تو آمریکا عملکرد خوبی نداشت تا ایران با نتیجه ۵ بر ۳ از حریف خود جلو بیفتد. صابر کاظمی هم در این ست سرویس های عالی را به ثمر نشاند و کار را برای تیم ملی آمریکا سخت کرد، این بازیکن در امتیاز ۷ به سود ایران امتیاز مستقیم از سرویس را به دست آورد. در امتیاز ۹ به سود ایران، رالی زیبایی بین دو تیم شکل گرفت که با تلاش ملی پوشان ایران امتیاز این توپ به نام ایران ثبت شد. در اواسط بازی، ملی پوشان والیبال ایران عملکرد خوبی در سرویس و حمله داشتند و با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ از تیم ملی آمریکا پیش افتادند. دریافت‌های خوب در زمین تیم ملی ایران با پاس های سرعتی سعید معروف  همراه بود که اکثرا برای ایران به امتیاز تبدیل می‌شد. در اواخر این ست، میلاد عبادی پور نتوانست در حمله موفق باشد تا ایران با نتیجه ۲۲-۲۱ از حریف عقب بیفتد اما دفاع سید محمد موسوی باعث شد ایران به بازی برگردد تا نتیجه ۲۴-۲۳ به سود ایران شود.  بلندقامتان ایران در پایان ست سوم، تیم برتر میدان بودند و توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ آمریکا را شکست دهند. با این تفاصیل، تیم ملی والیبال ایران توانست با یک نتیجه قاطع ۳ بر صفر تیم ملی والیبال آمریکا را شکست دهد

آمار بازی ایران و آمریکا در لیگ ملت های والیبال

3

2

1

تصاویر بازی ایران و آمریکا در لیگ ملت های والیبال

محمد موسوی لیگ ملت های والیبال 2012- تیم ملی والیبال ایران - ایران و آمریکا

سعید معروف لیگ ملت های والیبال 2012- تیم ملی والیبال ایران - ایران و آمریکا

صابر کاظمی لیگ ملت های والیبال 2012- تیم ملی والیبال ایران - ایران و آمریکا

لیگ ملت های والیبال 2012- تیم ملی والیبال ایران - ایران و آمریکا

ولادیمیر آلکنو لیگ ملت های والیبال 2012- تیم ملی والیبال ایران - ایران و آمریکا

سعید معروف لیگ ملت های والیبال 2012- تیم ملی والیبال ایران - ایران و آمریکا

سعید معروف لیگ ملت های والیبال 2021- تیم ملی والیبال ایران - ایران و آمریکا

بردیا سعادت لیگ ملت های والیبال 2021- تیم ملی والیبال ایران - ایران و آمریکا

لیگ ملت های والیبال 2021- تیم ملی والیبال ایران - ایران و آمریکا

میلاد عبادی پور لیگ ملت های والیبال 2021- تیم ملی والیبال ایران - ایران و آمریکا

لیگ ملت های والیبال 2021- تیم ملی والیبال ایران- ایران و آمریکا

لیگ ملت های والیبال 2021- تیم ملی والیبال ایران- ایران و آمریکا

لیگ ملت های والیبال 2021- تیم ملی والیبال ایران- ایران و آمریکا

لیگ ملت های والیبال 2021- تیم ملی والیبال ایران- ایران و آمریکا

لیگ ملت های والیبال 2021- تیم ملی والیبال ایران- ایران و آمریکا

لیگ ملت های والیبال 2021- تیم ملی والیبال ایران- ایران و آمریکا

لیگ ملت های والیبال 2021- تیم ملی والیبال ایران- ایران و آمریکا

 

ویدیوی بازی ایران و آمریکا در لیگ ملت های والیبال

 

حاشیه های بازی ایران و آمریکا در لیگ ملت های والیبال

ترکیب ایران: میلاد عبادی‌پور، رضا عابدینی، سعید معروف، سیدمحمد موسوی، پوریا فیاضی (لیبرو)، مسعود غلامی، صابر کاظمی، مرتضی شریفی، علی شفیعی، میثم صالحی، محمدطاهر وادی، آرمان صالحی (لیبرو)، امیرحسین اسفندیار و بردیا سعادت.

ترکیب آمریکا: ساندر، جندریک، اناینگ، استال، شوجی، دیفالکو، هانس، پچ، ساندر، توآنیگا، آوریل، اسمیت، شوجی، موآگوتوتی،

 

  • حسین ایزدی ارسالی در

    فقط در این حالت ، میتوانم بگویم درود بر ملت قهرمان پرور ایران . درود بر ملی پوشان ایران

  • محسن ارسالی در

    عالی. بردن آمریکا مزه دیگه ای داره

دیدگاه تان را بنویسید