روایت مسئولان سپاهان و پرسپولیس از درگیری در اصفهان؛ ما که مقصر نبودیم!

سرپرست تیم سپاهان می‌گوید که بر اساس بیانیه نیروی انتظامی، هیچ اتفاق امنیتی در حاشیه بازی پرسپولیس و سپاهان رخ نداد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، رضا فتاحی سرپرست تیم سپاهان در آنتن زنده برنامه فوتبال برتر حضور یافت و در خصوص ماجراهای بازی با پرسپولیس، اظهار نظر کرد: از چند روز قبل، باشگاه پرسپولیس به برنامه بازی اعتراض کرد و با مراجعه به نهادهای مختلف، درخواست لغو مسابقه داشتند و سرانجام با فشار از بالا و پایین، بازی را به تعویق انداختند.

وی افزود: قرنطینه را بهانه کردند اما در حالی بود که فدراسیون کلیه امکانات تیم ملی را در اختیارشان قرار داده بود. فدراسیون تمرین نکردنشان را تکذیب کرد و گفت که کلیه امکانات در اختیارشان بود. باشگاه ما بعد از اعلام سازمان لیگ و تعویق بازی، هیچ مصاحبه و اعتراضی در این خصوص انجام نداد و این سیاست مدیریت باشگاه بود.

او درباره اظهارات نویدکیا عنوان کرد: آقای نویدکیا گفتند چرا تعویق را دیر به ما اعلام کردند و همان بعد از بازی با خوشه طلایی باید اعلام می‌کردند تا ما برنامه ریزی انجام دهیم. اما سیاست ما در این فصل، دوری از هوچی گری و هیجانات است و ما رفتار متین را در دستور کار قرار دادیم و اعتراض را از مجرای قانونی پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به شایعات فضای مجازی، تصریح کرد: یک روز اعلام کردند که آب می‌خواهند بیاورند که این موضوع کاملا فسیل شده است. بعد به سازمان لیگ نامه زدند و گفتند که امنیت ما را تامین کنند. مگر پرسپولیس به کشور دشمن می‌رود؟ اصفهان ۲۳ هزار شهید در راه دفاع مقدس داشته است. شما خودتان بگویید که تنش‌های بازی را ما به وجود آوردیم یا پرسپولیس؟

فتاحی اضافه کرد: ما همیشه از بازیکنان سابقمان تقدیر می‌کنیم اما در جلسه قبل از بازی گفتند که این کار انجام نشود چون باعث بهم خوردن تمرکز بازیکنان ما انجام می‌شود. در جلسه هماهنگی قبل از بازی که با حضور نیروی انتظامی، سازمان لیگ و هیئت فوتبال انجام شد، آقای پیروانی از تلاش‌های نیروی انتظامی تشکر کردند. اصلا قرار بود آقای نویدکیا از هواداران خواهش کنند که هواداران بیایند فقط جلوی خودمان و تیم را تشویق کنند. بعد از بیانیه‌های پرسپولیس تأکید کردند که فقط جلوی هتل خودمان بیایند. من خودم جلوی هتل پرسپولیس رفتم و دیدم که هیچ هواداری حضور ندارد و یگان ویژه آنجا حضور داشت. هواداران پرسپولیس حضور داشتند و تیمشان را تشویق می‌کردند.

او درباره اعتراض پرسپولیسی‌ها در خصوص امنیت هتل پرسپولیس گفت: صبح روز مسابقه ناظران سازمان لیگ آقای داوودزاده و روشنک، در هتل پرسپولیس حضور داشتند و شاهد آرامش بودند و سرپرست پرسپولیس این موضوع را به آقای روشنک اعلام کردند. در اعزام تیم پرسپولیس، نیروی انتظامی اتوبوس پرسپولیس را کاملا اسکورت کردند و گفتند که هیچگونه مشکلی در این زمینه نبود. پرسپولیس هم به راحتی وارد استادیوم شد. حتی آقای پیروانی قبل از اعزام، از هوادارانشان تشکر کردند. اتوبوس پرسپولیس یک ساعت و نیم قبل از بازی به استادیوم رسید. ما منتظر ورود پرسپولیس شدیم و بعد خودمان وارد ورزشگاه شدیم.

پیروانی: فاجعه قرارداد مدیر سپاهان با ویلموتس است نه اتفاقات اصفهان

افشین پیروانی در مورد حاشیه‌های دیدار سپاهان - پرسپولیس اظهار داشت: آقای فتاحی مدیر تیم سپاهان اولین نفری بود که به سمت داور دوید و به نظرم درگیری‌ها نیز از همان جا شروع شد.

وی در مورد اتفاقات پیش از بازی و جلسه هماهنگی این مسابقه تصریح کرد: اینکه من دیر به جلسه هماهنگی رفتم به این خاطر بود که پروازمان با تأخیر به اصفهان رسید، اما اینکه می‌گویند ما چیزی ندیدیم پس این فیلم‌ها از کجا آمده است؟! جایی که من در هتل از هواداران تشکر کردم مربوط به ساعت سه بعدازظهر است، اما در ساعت 17:30 همانطور که راننده اتوبوس ما گفت 40 دقیقه در ترافیک بودیم. به نظرم این بحث‌ها بچگانه است. ما در زمین فوتبال خوبی بازی کردیم.

مدیر تیم پرسپولیس با بیان اینکه هواداران این تیم مقابل هتل پرسپولیسی‌ها بودند، اما هواداران سپاهان در آن سوی خیابان حاشیه‌سازی می‌کردند، گفت: خیلی اتفاق خاصی در پایان بازی رخ نداد. مقداری تنش بود اما درگیری پیش نیامد. بازی از لحاظ فنی خوب و البته حق ما برد بود. اینکه می‌گویند ما نمی‌خواستیم بازی کنیم درست نیست. مگر ما دوست داشتیم به قرنطینه برویم؟ دقیقاً شبی که سپاهان در جام حذفی بازی داشت به آنها اعلام شد که بازی دو روز به تعویق افتاده است، همان روز هم ما با الریان بازی داشتیم و به ما اعلام کردند بازی عقب افتاده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اصلاً این بحث نبود که ما نخواهیم بازی کنیم. مطمئناً امسال همه یا خیلی از تیم‌ها علیه ما شده‌اند. ما چهار سال قهرمان شدیم، ولی نه هواداری جلوی هتل فرستادیم و نه تصادف ساختگی ایجاد کردیم. ما چه ترسی از شما (سپاهان) داریم؟! اگر ترسی بوده مربوط به سال گذشته است! امسال سپاهان تیم خوبی دارد و ان‌شاءالله مرد و مردانه جلو برویم.

پیروانی با بیان اینکه فرد حاضر در صحنه‌های درگیری که ماسک باشگاه پرسپولیس را زده است، هیچ سمتی در این باشگاه ندارد، گفت: ناظران بازی به همین دلیل و حضور افراد غیرمرتبط یک دقیقه بازی را با تأخیر آغاز کردند و در پایان بازی هم هیچ درگیری نبود. اگر به دنبال درگیری فیزیکی هستیم، این درگیری‌ها سال گذشته در فرودگاه اتفاق افتاد!

وی درباره صحبت‌های محرم نویدکیا که گفته بود از روی نیمکت پرسپولیس به بازیکنان دستور داده می‌شد خود را روی زمین بیندازند، گفت: پرسپولیس تیم بزرگی است و اگر در سال‌های گذشته جام گرفتیم به لطف کادر فنی، بازیکنان و هواداران بوده است. اگر جام گرفتیم، نه کسی را زدیم، نه در رختکن ماندیم و نه چیز دیگری. اولاً نویدکیا گفته است در درگیری‌ها نبودم، اما در فیلم‌ها کنار من دیده می‌شود. درباره افتادن بازیکنان روی زمین هم بگویم سیامک نعمتی آسیب دیده بود و مربی ما گفت اگر نمی‌توانی به زمین بیفت. اینطور نیست که بگویند فاجعه شده است. ما هم وجدان داریم و برای فوتبال بازی کردن آمده بودیم.

کاپیتان پیشین تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: این فاجعه نیست، فاجعه چشم سرباز احمدی است که در اصفهان نابینا شد و دیگر نمی‌تواند فوتبال ببیند. فاجعه سال گذشته بود که تیم شما (سپاهان) در رختکن ماند. فاجعه قراردادی است که مدیر باشگاه شما با ویلموتس بسته است و امشب ترسید روی خط بیاید. کسی که مسئول فدراسیون فوتبال بود. این پول‌ها حق مردم و حق باشگاه پرسپولیس است، حق تبلیغات محیطی ماست که باید به ویلموتس بدهند. اینها حق ماست، اما الان شما برای ما کری می‌خوانید. ما در شهر خودتان باید شما را می‌بردیم و اگر کمی مثل شما شانس می‌آوردیم، برنده بودیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید