sport

کارشناس داوری گفت: اعلام پنالتی به سود تیم الدحیل در نیمه اول کاملا اشتباه بود.

جی پلاس، نوید مظفری، در خصوص پنالتی که به سود تیم استقلال اعلام شد، اظهار داشت: این صحنه پنالتی بود و داور تصمیم درستی گرفت.

فارس نوشت: وی در خصوص اعلام پنالتی به سود الدحیل گفت: این صحنه پنالتی نبود و تصمیم داور کاملا اشتباه اعلام شد.

دیدار تیم های الدحیل و استقلال در پایان با تساوی 2 بر 2 به اتمام رسید.

تسنیم نوشت: محمد فنایی درباره قضاوت محمد تقی الجعفری داور سنگاپوری دیدار استقلال - الدحیل اظهار داشت: این داور سنگاپوری داور خیلی قدرتمندی نیست و در مدیریت بازی‌های بزرگ ناتوان است. در صحنه‌های نیمه اول سعی کرد کنترل بازی را در دست بگیرد، چرا که بازی دور رفت و نتیجه آن بازی را حساس کرده بود.

وی افزود: پنالتی اعلام شده برای استقلال به این دلیل که بازیکن این تیم جلوتر از بازیکن الدحیل بود، در برخورد به وجود آمده و سرنگونی بازیکن استقلال، داور بازیکن مدافع را مقصر دانست و پنالتی به درستی گرفته شد.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: پنالتی الدحیل هم اشتباه فاحش داور بود، چون اول بازیکن مهاجم بود که پای خود را بالا آورد و یک کار خطرناک روی وریا غفوری انجام شد. انگار داور آمادگی داشت برای الدحیل پنالتی بگیرد و می‌توانست پنالتی نگیرد یا حتی خطای مهاجم الدحیل را بگیرد. او با بالا آوردن پای خود کار خطرناک کرد و وریا غفوری به زیر پای او زد.

فنایی همچنین درباره اتفاقات نیمه دوم گفت: نیمه دوم بازی به خشونت کشید و تعداد کارت‌ها زیاد شد. مهدی قایدی در دقیقه 57 حمله موثر حریف را گرفت که کارت زرد گرفت و این کارت درست بود. همچنین میلیچ باید خوشحال باشد که داور دقیقه 62 به او اخطار نداد و اخطار دقیقه 64 شجاعیان هم درست بود. اخطار شماره 14 و شماره پنج الدحیل هم کاملا درست بود و پنج اخطاری در یک نیمه به نظرم زیاد بود که داور سعی کرد بازی را در نیمه دوم با اخطارها کنترل کند.

وی همچنین درباره کمک داوران بازی و پرچم‌هایی که زده شد، گفت: کار کمک داورها بسیار خوب بود و تمام آفسایدهایی که اعلام کردند، به درستی گرفته شد و به خوبی به داور کمک کردند.

پیشکسوت داوری فوتبال کشورمان همچنین گفت: باید اشاره کنم، اتفاقات لیگ ما در لیگ قهرمانان آسیا هم اتفاق می‌افتد و اعتراض‌ها زیاد است. چرا فرهاد مجیدی باید برای این بازی حساس دو اخطاره شود، در حالی که باید به تیمش کمک می‌کرد. او باید جو تیمش را آرام کند، اما با اعتراض‌ها حتی نتوانست در این بازی کنار تیمش باشد. این تفکر برگرفته از لیگ ماست و مربیان نباید تصور کنند این اعتراض‌ها در لیگ قهرمانان آسیا هم تاثیری دارد و باید حرفه‌ای‌تر رفتار کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1506862 منبع: فارس
ارسال نظر