sport

جی پلاس

سرمربی استقلال در وضعیتی قرار دارد که ادامه حضورش روی نیمکت این تیم برای هیچ کس قطعی نیست، اما چه بماند و چه برود تکلیف یک سری از ادعاهای اول فصل باید مشخص شود.

گروه ورزشی جی پلاس؛ زمانی که در آغاز فصل باشگاه نساجی با شدت تمام با جدایی سرمربی اش مخالفت می کرد، محمود فکری عنوان کرد که این قدر به حضور روی نیمکت استقلال علاقمند است که با فروش آپارتمانش پول رضایت نامه نساجی را پرداخت می کند. حالا بماند که باشگاه نساجی هر روز بیانیه می دهد و می گوید 250 میلیون ما را بده! 

این که فکری عنوان کرده بود آپارتمانش را می فروشد تا رضایت نامه اش را بگیرد دو معنا داشت، اول این که این ادعا بدین معنا بود که او قرار نیست از استقلال دستمزد آنچنانی بگیرد، چرا که اگر این گونه بود، به جای حرف از فروش آپارتمان می توانست بخشی از قراردادش را به نساجی بدهد و دوم این که مسئولیت گرفتن رضایت نامه بر عهده خود او بوده و نه باشگاه.

اما حالا هیات مدیره باشگاه به فکری اعلام کرده که خودش استعفا بدهد و پول رضایت نامه نساجی را هم باشگاه استقلال می پردازد. این یعنی کلیه گزاره های قبلی دروغ بوده است. اگر فکری قرارداد سنگینی با استقلال امضا نکرده و هیات مدیره نظر مثبتی به ادامه همکاری با او ندارد، می تواند بدون نگرانی از تعهدات مالی عذرش را بخواهد، اما تاکید بر استعفای فکری دلیلی جز، محاسبات اقتصادی برای نپرداختن مبلغ قراردادش ندارد و نکته دیگر این که ماجرای فروش آپارتمان برای گرفتن رضایت نامه از نساجی چیزی بیش از یک شوخی هوادار پسند نبوده است.

فکری ظاهرا با پیشنهاد استعفا موافق نیست و البته این را هم خوب می داند که حتی اگر اخراج شود نمی تواند به این راحتی پولش را از استقلال بگیرد. او می داند که حساب او از چشم رنگی هایی مانند شفر و استراماچونی کاملا جداست و نمی تواند با راه انداختن پرونده در فیفا به حق و حقوقش برسد. در بهترین حالت نام او هم به لیست ده ها طلبکار که در تمام این سالها از باشگاه طلب داشته اند اضافه خواهد شد، پس چاره چیست؟

سرمربی استقلال در تازه ترین مصاحبه خود با دنده عقب کامل نسبت به مصاحبه اش در نشست خبری، نشان داد که همچنان امیدوار است روی نیمکت بنشیند. او برخلاف نشست خبری مسئولیت باخت را گردن گرفت و حتی از هواداران عذرخواهی کرد. این در حالی بود که پس از بازی (احتمالا به دلیل عصبانیت) تنها شاگردانش را فاقد تمرکز کافی دانست و خود تقصیری را نپذیرفت.

شاید اگر تیم فکری، خوب بازی می کرد، هواداران استقلال جایگاه سومی آن هم با امتیاز اختلاف کم نسبت به صدر را از او می پذیرفتند، اما بسیاری از آنها معتقدند که نتایج استقلال از عملکردش جلوتر است و این تیم بیشتر از استحقاق فنی اش امتیاز جمع کرده و به این ترتیب نمی توان به نیم فصل دوم امید خاصی داشت.

در این میان هیات مدیره استقلال که از نمدمالی فقط فوت کردنش را یاد گرفته، مرتبا اعلام می کند که از فکری "حمایت قاطع" دارد. بدون این که متوجه این مساله باشد که تشکیل جلسه برای ادامه یا عدم همکاری با فکری (مستقل از نتیجه خروجی) خود به تنهایی مفهوم عدم قطعیت را دارد و استفاده از لفظ قاطع پس از جلسه ای که قرار بوده خروجی اش ماندن یا رفتن فکری باشد، مرزهای تناقض را جابجا خواهد کرد!

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1497233
ارسال نظر