مسعود رنجبر درگفت وگو با جی پلاس؛

کُری خوانی مبارز ایرانی MMA برای حریف آمریکایی/ رنجبر: بوکس ایران اصلا درآمد ندارد/ از روسیه پیشنهاد دارم

مبارز ایرانی MMA گفت: اگر چه در رشته ما اصل بر کُری خواندن است اما اگر با ورزشکار آمریکایی رقابت نکنم یعنی بدون مبارزه شکست را پذیرفتم.

لینک کوتاه کپی شد

مسعود رنجبر مبارز ایرانی MMA در گفت ‌و گو با خبرنگار چی پلاس، در خصوص شرایط آمادگی خود اظهار کرد: متاسفانه مدتی را به دلیل مصدومیت از ناحیه ربات پا دور از میادین بودم که خوشبختانه با پشت سر گذاشتن دوران نقاهت رفته رفته در حال رسیدن به شرایط مطلوب هستم. فعلا در ایران و زیر نظر مربیان تمرینات اختصاصی خودم را پیگیری می‌کنم تا با شروع دوباره مسابقات به آمادگی صد درصدی که مدنظرم است، برسم. تا پیش از شیوع کرونا در کمپ تمرینی تایلند تمریناتم را پیگیری می‌کردم اما از شانس بد با آغاز این بیماری برنامه‌هایم با مشکل مواجه شد.

او ادامه داد: از سال 2014 که به صورت رسمی وارد مسابقات MMA شده‌ام، در این مدت چند پیروزی ارزشمند مقابل حریفانم کسب کرده‌ام و در صورت مساعد بودن شرایط باید در کشور بحرین به مصاف مبارزی از کشور آمریکا بروم. باید بگویم شرایط در ایران اصلاً خوب نیست زیرا مسئولان توجه چندانی به این رشته ندارند.  از همه بدتر اینکه گسترده‌تر شدن ویروس کرونا و گرانی دلار موجب  شده تا مسابقات به حالت تعطیلی در بیاید.

رنجبر با اشاره به کُری خواندن مبارز آمریکایی برای او گفت: اگر چه در رشته ما اصل بر کُری خواندن است اما اگر با او مسابقه ندهم یعنی بدون مبارزه شکست را قبول کرده‌ام. خداراشکر در این مدت از حضور در این رشته تجربیات گران‌ بهایی را به دست آورده‌ام و از همین جا به ورزشکار آمریکایی می‌گویم طوری در زمین شکستت می‌دهم که حتی فکر کُری خواندن را برای همیشه از سرت بیرون کنی. امیدوارم بتوانم او را شکست دهم و نخستین مبارزه خودم در سال 99 را با پیروزی پشت سربگذارم. از مردم کشورم می‌خواهم برایم دعا کنند تا شرمنده آن‌ها نشوم. البته این کُری‌ها همیشه هست و معمولاً برای اینکه روحیه حریف را تضعیف کنند این رجز خوانی‌ها را انجام می‌دهند. همه کسانی که در این رقابت شرکت می‌کنند حرفه‌ای هستند.

او درباره اینکه چه اتفاقی باعث شد وارد رشته MMA شود تصریح کرد: از همان کودکی ذاتا شیطنتم زیاد بود، اهل دعوا بودم و علاقه خاصی به این رشته‌های ورزشی داشتم. بعد از اینکه بوکس و کشتی را آموزش دیدم وارد MMA شدم؛ در حقیقت مکمل اصلی MMA  همین کشتی و بوکس است و بقیه چیزها در کنار این‌ها قرار می‌گیرد.

مسعود رنجبر درپاسخ به این سوال که MMA از لحاظ درآمد چقدر با بوکس تفاوت دارد گفت: بوکس ایران که اصلا درآمدی ندارد؛ فقط بوکس حرفه‌ای را می‌توان با MMA یکسان دانست که در بوکس حرفه‌ای هم  اگر به درجه بالا برسید پاداش‌های خوبی می‌دهند و ممکن هست حتی بیشتر از MMA هم باشد

او در پایان صحبت‌های خود در مورد اینکه آیا پیشنهادی از سایر کشورهای اروپایی دارد یا خیر گفت: به دلیل اینکه در این رشته هستم پیشنهادات زیادی از کشورهای معتبر از جمله روسیه دارم اما چون راه ها بسته است این امکان برایم مقدور نیست تا به آنجا بروم. اهداف بزرگی در رشته MMA در سر دارم و ان شاءالله بتوانم برای کشورم نماینده خوبی باشم.

 

دیدگاه تان را بنویسید