life

سرمربی پیشین تیم ملی والیبال ایران گفت: من زندگی و فرهنگ جدیدی را در ایران تجربه کردم که آن را دوست داشتم. ممکن است مردم لهستان از ایرانی‌ها، چندان خوش‌شان نیاید، ولی بازیکنان و مردم ایران، بسیار مهربان و دوست‌داشتنی هستند.

جی پلاس، ایگور کولاکوویچ سرمربی پیشین تیم ملی والیبال ایران در مورد قبول هدایت یک تیم از شهری کوچک در لهستان پس از سرمربیگری در تیم‌های بزرگی مثل صربستان و ایران اظهار داشت: عوامل زیادی در تصمیمی که گرفتم، نقش داشتند. باشگاهی سازماندهی شده، والیبالی سطح بالا و لیگی با ساختار قوی، دلایل من برای حضور در تیم «زاویرچه» بودند. مدیربرنامه‌‌هایم به من از پیشنهاد تیم زاویرچه خبر داد و من چون از قبل به لیگ لهستان علاقه داشتم،‌ پس از مذاکره با رئیس باشگاه و شنیدن نقطه نظرات یکدیگر به توافق رسیدیم. او مدیری واقع‌گراست و توقع ندارد که تیم یک شبه، تغییر کند. او می‌داند که تیم‌هایی پولدارتر و پرستاره‌تر هم در پلاس‌لیگا حضور دارند.

تسنیم نوشت: کولاکوویچ درباره تقابل‌های پرحاشیه دو تیم ملی والیبال ایران و لهستان گفت: مردم دوست دارند که مدام در مورد این مسائل صحبت کنند و رسانه‌ها هم علاقه دارند که در مورد آن بنویسند. با این حال، جدال‌ دو تیم در بیشتر مواقع، بدون حاشیه و مشکل خاصی برگزار شده است. آخرین تقابل دو تیم در جام جهانی 2019 بود که ایران 3 بر صفر باخت و بازیکنان هم خیلی دوستانه با یکدیگر دست دادند. من قبل از یکی از بازی‌ها به بازیکنان تیم ملی ایران تذکر دادم که مراقب مسائل حاشیه‌ای بازی باشند، ولی آنها گفتند که نگران نباشم و هر اتفاقی که بین بازیکنان دو تیم بوده، متعلق به گذشته است. بازیکنان ایرانی در لهستان مورد احترام هستند و بازیکنان ایرانی هم لهستان را دوست دارند. میلاد عبادی‌پور یکی از چهره‌های خوشنام لیگ لهستان است. سید (سیدمحمد موسوی) و فیاضی هم در لهستان بازی کرده‌اند. امیدوارم در آینده بازیکنان بیشتری از ایران در پلاس‌لیگا بازی کنند.

سرمربی پیشین تیم ملی ایران در مورد دوران حضورش در کشورمان اظهار داشت: بسیار خوب بود. من با بازیکنان، دستیاران کادر پزشکی و مدیران خوبی کار کردم که برای هم مثل یک خانواده بودیم. من زندگی و فرهنگ جدیدی را در ایران تجربه کردم که آن را دوست داشتم. ممکن است مردم لهستان از ایرانی‌ها، چندان خوش‌شان نیاید، ولی بازیکنان و مردم ایران، بسیار مهربان و دوست‌داشتنی هستند. ارتباط بین بازیکنان تیم ملی ایران و لهستان هم بر پایه رقابت ورزشی تعریف می‌شود و نه برخوردهای خصمانه.

کولاکوویچ ادامه داد: در لیگ ملت‌های 2019 پس از بازی با لهستان به خاطر تجمع هواداران، دو ساعت طول کشید تا از سالن به هتل رسیدیم. مردم از پیروزی ما شاد بودند و با شادی به اتوبوس تیم لهستان،‌ ضربه می‌زدند که برای لهستانی‌ها حرکتی عجیب بود. من مطمئنم که هیچ‌گونه عداوتی در حرکات آنها نبوده است. ایرانی‌ها سرشار از انرژی هستند و به روشی که دوست دارند نسبت به پیروزی‌های تیم ملی واکنش نشان می‌دهند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا به کوبیاک (کاپیتان تیم ملی لهستان که به صراحت به ملت ایران توهین کرده بود) توصیه می‌کند که برای تعطیلات به ایران بیاید، گفت: من قصد ندارم چیزی را به کوبیاک یاد بدهم، ولی به او می‌گویم که سال‌ها در ایران بوده‌ و بین مردم این کشور زندگی کرده‌ام. چیزی که او در مورد مردم ایران گفته است، درست نیست. اگر کوبیاک هم کمی بیشتر با مردم ایران ارتباط داشت، نظرش کاملاً عوض می‌شد. ایرانی‌ها به نظر من، میهمان‌نوازترین مردم جهان هستند و به همین خاطر وظیفه خود می‌دانم که از آنها دفاع کنم. بارها برای من اتفاق افتاد که همسایه‌های من در تهران با سبدی پر از سوپرمارکت به خانه من می‌آمدند و می‌گفتند که همه اجناس برای من است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1472762 منبع: تسنیم
ارسال نظر

موضوعات داغ