life

کمیته المپیک چالش بودجه ندارد

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه کمک مالی به تیم فوتبال امید ادامه دارد اما رقم این کمک مشخص نیست، از صحبت درباره اتفاقات فدراسیون والیبال خودداری کرد.

به گزارش جی پلاس، سیدرضا صالحی امیری در جریان نشستی که امروز دوشنبه در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، به مسائل و اتفاقات مختلف در عرصه ورزش و رشته های گوناگون پرداخت و از صحبت درباره حواشی انتخابات فدراسیون والیبال خودداری کرد. 

باید تیم بسکتبال بانوان را به قطر اعزام می کردیم
رئیس کمیته ملی المپیک در بخش نخست صحبت هایش درباره عدم اعزام تیم بسکتبال بانوان به بازی های ساحلی، گفت: در ستاد عالی درباره اعزام شدن یا نشدن تیم بسکتبال بانوان به بازیهای ساحلی صحبت و بررسی شد. واقعیت این است که نمی دانستیم قطر به عنوان میزبان بازی ها اصول اخلاقی را رعایت می کند. اگر می دانستیم این گونه است حتما تیم بسکتبال بانوان را اعزام می کردیم.

دلیل سفر صالحی امیری، سجادی و قراخانلو به قطر
وی با یادآوری رایگان بودن حضور تیم ها و ورزشکاران در بازی های ساحلی جهان، خاطرنشان کرد: دلیل سفر من و سجادی به قطر هم برای شرکت در نشست انوک بود. قراخانلو هم البته در این سفر حضور داشت. وی از ستاد فرهنگی انوک دعوت داشت که در نشست شرکت داشته باشد.

مذاکره با رئیس کمیته بین المللی المپیک
صالحی امیری درباره دیدارهایی که با مسئولان ورزش کشورهای مختلف در قطر داشت یادآور شد: با مسئولان فرانسه صحبت کردیم تا بتوانیم برای بازیهای ۲۰۲۴ تفاهمنامه امضا کنیم. با رئیس اسپورت آکورد هم جلسه ای داشتم که وی قرار است یکی دو هفته آینده به ایران بیاید. با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک هم صحبت هایی را داشتم.

هزینه ٧ میلیاردی برای آکادمی ملی المپیک
وی با یادآوری هزینه ٧ - ٦ میلیاردی برای آکادمی المپیک خاطرنشان کرد: سال آینده بیشتر از این هزینه می کنیم تا آکادمی بتواند تداوم حیات داشته باشد.

کمک مستقیم ٢٧ میلیاردی به فدراسیون ها
رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه این کمیته به همه فدراسیون ها ۹۰ درصد پرداختی داشته است، ادامه داد:  قرار است ۵ میلیارد برای آماده سازی تیم های المپیکی اختصاص بدهیم البته به شرط ارائه برنامه از سوی مسئولان فدراسیون ها به سجادی و تصویب در ستاد و هیات اجرایی. به غیر از این، کمک مستقیم ما به فدراسیون ها  ۲۷ میلیارد خواهد بود.

کمیته المپیک چالش بودجه ندارد
وی با تاکید بر اینکه کمیته ملی المپیک چالشی به نام بودجه ندارد، گفت: می توانیم ۱۰ درصد باقی مانده بودجه را هم پرداخت کنیم اما حالا پرداخت خارج از سقف بودجه تعیین شده را شروع کرده ایم.

کمک مالی ٥ میلیاری به ٤ فدراسیون
به گفته صالحی امیری اینگونه مصوب شده است که برای رشته های کشتی، والیبال، بسکتبال و کاراته کمک فوق العاده تا سقف ۵ میلیارد ارائه شود.

حل مشکلات قراخانلو برای ادامه مدیریت در آکادمی
صالحی امیری درباره مشکلات قراخانلو برای فعالیت در آکادمی، یادآور شد: با آقای احمدی در دانشگاه تربیت مدرس صحبت کردیم و از او خواستم با ماموریت قراخانلو موافقت کند. او شفاهی موافقت کرد. کارشناسان ایراد گرفتند که آیا می توان به نهاد عمومی غیردولتی مامور شد که پاسخ مثبت است. باید این اختلاف را حل کنیم. قراخانلو سرمایه ورزش و شان او بالاتر از آکادمی است.

از دست رفتن کرسی های بین المللی و نظر صالحی امیری
رئیس کمیته ملی المپیک همچنین درمورد از دست رفتن کرسی های بین المللی در برخی فدراسیون ها مانند تیراندازی تصریح کرد: طی مکاتبات صورت گرفته چند کشور اعلام کردند با نامزدی دادگر (رئیس فدراسیون تیراندازی ایران) موافق هستند اما این مشکلات وجود دارد که به دلیل عدم حمایت داخلی ها و مسئولان قبلی رشته ها، موقعیت کاندیدای جدید به خطر می افتد. اینکه کسی فکر کند خودش همه مسیر را برود اشتباه است.

فوتبال در فهرست کمک های مالی کمیته نیست اما ...
صالحی امیری همچنین در مورد کمک مالی کمیته ملی المپیک به فوتبال اینگونه توضیح داد:  فوتبال در لیست بودجه ما نیست اما تیم امید هست. در هیات اجرایی تصویب شده معادل سال قبل به فوتبال کمک کنیم.

با تاج و وزیر ورزش برای حمایت از تیم امید جلسه داشتیم
وی ادامه داد: در ایام نوروز ۲۰۰ میلیون تومان کمک به تیم امید داشتیم و باز هم این کمک خواهد بود. البته رقم هنوز مشخص نیست. این را هم بگویم که با تاج و وزیر ورزش هم جلسه داشتیم تا حمایت ها صورت بگیرد تا ما این تیم را در المپیک ببینیم. سیاست ها کمک از فوتبال است اما اینکه چه میزان موفق خواهیم شد باید از مسئولان این رشته بپرسید.

معرفی دبیرکل کمیته به زودی
به گفته صالحی امیری دبیرکل کمیته ملی المپیک ظرف حداکثر یک ماه آینده معرفی می شود. وی تاکید کرد: با مطالعه شرایط ۹ کاندیدا و با مشورت هایی که داشتیم،  به نتیجه رسیدیم و طی روزهای آینده گزینه موردنظر که آشنا است را معرفی می کنیم.

در مورد والیبال و حواشی آن سکوت می کنم
رئیس کمیته ملی المپیک نسبت به مشکلات فدراسیون والیبال و تاخیر زیاد در برگزاری انتخابات آن سیاست سکوت را در پیش گرفت. وی گفت: بهترین کار این است سکوت کنم و حرفی نزنم. با وزیر صحبت کردم و در آینده نزدیک تکلیف والیبال مشخص می شود.

کسانی وارد فدراسیون ها شوند که قدرت جذب منابع داشته باشند
صالحی امیری همچنین درباره جلوگیری از حضور افراد بانفوذ مدیریتی در فدراسیون ها و ورود کارمندان وزارت ورزش به انتخابات گفت: پاسخ این سئوال یک خطی نیست. اگر بتوانیم چهره ملی در راس فدراسیون داشته باشیم که منابع بیاورد، می توانیم جهش کنیم اما نفر دوم یعنی دبیر فدراسیون می تواند یک چهره تکنیکی باشد. در کل باید کسانی در راس فدراسیون ها قرار بگیرند که قدرت جذب منابع را داشته باشند که البته فقط مالی نیست؛ باید در فدراسیون ها بستر را برای حضور چهره های ملی فراهم کنیم. در اساسنامه جدید این مسائل حل می شود، بخشی دیگر به سیاست ما و وزارت ورزش برمی گردد، ما هم باید دنبال این چهره ها باشیم.

 

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1286551
ارسال نظر

موضوعات داغ