sport

تجلیل از قهرمانان دوومیدانی با حضور رییس کمتیه ملی المپیک

گردهمایی بزرگ خانواده دوومیدانی با هدف تجلیل از افتخار آفرینان دیروز و امروز این رشته با حضور صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در هتل المپیک برگزار شد.

به گزارش جی پلاس، گردهمایی بزرگ خانواده دوومیدانی با هدف تجلیل از افتخار آفرینان دیروز و امروز ورزش اول المپیک  ایران و با حضور رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و محمدرضا داورزنی، شاهرخ شهنازی و ژاله فرامرزیان  پیشکسوتان سراسر کشور امشب چهارشنبه در محل هتل المپیک تهران برگزار شد. در این مراسم احسان حدادی در حضور صالحی امیری حضور نداشت ولی در اواسط مراسم به جمع خانواده دوومیدانی اضافه شد. همچنین از سایر قهرمانان نیز تجلیل شد.

سید رضا صالحی امیری در جمع خبرنگاران گفت: دوومیدانی یک اقدام زیبا انجام داد و همه پیشکسوتان و تمام قهرمانان و جامعه دوومیدانی کشور را در یک جا جمع کرد تا وحدت و یکدلی را در میان آن‌ها گسترش دهد. در این مراسم از قهرمانان تجلیل شد تا بتوانند به اهداف بلندی که از افق چند سال آینده به خصوص در المپیک ۲۰۲۰ تعریف کرده‌اند برسند. یک اتفاق مهم در ورزش در حال روی دادن است در دوره انسجام و آرامش در درون ورزش ایران هستیم امروز جامعه ورزش در راس ان وزارت و کنیته ملی المپیک و فدراسیون ها و جامعه رسانه که من از آن‌ها به عنوان ارکان چهارگانه نام می بزم، یکدل و همگام به سمت توسعه ورزش و قهرمانی پیش می روند.   این برنامه ها به انسجام قویتری در میان جامعه قهرمانی می‌شود و نسل جدید بیشتر نسل قدیم را درک می‌کنند. سختی‌هایی که در گذشته برای کسب مدال و شرایط سختی را که یک قهررمان داشته نسل امروز بیشتر درک می‌شود و هم گرایی بیشتری خواهد داشت.

وی ادامه داد: ما به عنوان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش ستاد عالی را تشکیل دادیم و تمام تصمیمات برای فدراسیون ها در آن ستاد گرفته می شود و از هر نوع کار متفرقه ما پرهیز می‌کنیم. امروز خوشبختانه من می‌توانم به اصحاب رسانه بگویم در اوج وحدت یکدلی و هماهنگی میان ارکان ورزش هستیم.

سید رضا صالحی امیری در ادامه گفت: نگاه ما این است که در قله های ورزشی قرار بگیریم تا کام ملت شیرین شود اکنون جام ملت ها است در امارات می‌بینید که با پیروزی های پی در پی کام ملت شیرین شده است و ان شاءالله در روزهای آتی برای مسابقاتی که ما برای کسب سهمیه المپیک داریم خبرهای خوبی  خواهید شنید. اتفاقات خوبی در سال جدید ۹۸ برای کسب سهمیه شکل خواهد گرفت تا برای سال ۲۰۲۰ میلادی شرایط جدیدی شکل بگیرد. تمام ظرفیت و منابع و امکانات و حمایت دولت و وزارت ورزش کنار هم قرار گرفیتم تا شکل خوبی اتفاق بیفتد.

او گفت: فدراسیون‌ها مشکلات مالی دارند بحث مربیان و این دست مسائل وجود دارد، ما دیروز در ستاد عالی به آن پرداختیم دو فدراسیون از جمله شمشیر بازی و کشتی امدند مشکلات و مسائل را گفتند و برای تک تک آن‌ها تصمیم گیری شد. وزیر ورش و کمیته المپیک تمام انرژی را گذاشتیم تا موانع را از مسیر فدراسیون‌ها برداریم.

وی در خصوص غیبت احسان حدادی که شاید به نشانه اعتراض باشد، گفت: واقعیت این است که  احسان قهرمان بزرگ ما است و باید از سوی ملت مورد تجلیل واقع شود. تخریب او خلاف منافع ملی است از طرفی فدراسیون یک مرجع قانونی است و تمام تصمیمات و تغییرات هر قهرمان باید در چهارچوب آن باشد. ما و وزرات در مواقعی که اختلاف پیش می آید مداخله می کنیم تا این اختلاف بر طرف شود و شرایط لازم برای قهرمان و فدراسیون انجام شود. من مانعی جدی برای همکاری احسان و فدراسیون نمیبینم جلساتی داشتیم که به توافقاتی هم رسیدیم. ان‌شاءالله در آینده نزدیک احسان تمرینات خود را آغاز خواهد کرد و فدراسیون هم با جدیت با توان خود به میدان آمد. اکنون که با شما صحبت می‌کنم فدراسیون حداکثر توان لازم را برای حمایت مالی احسان انجام داده و ما هم به او کمک خواهیم کرد. مانع جدی در مسیر آغاز تمرینات احسان نمی‌بینم ان‌شاءالله به نتیجه خواهیم رسید.

وی ادامه داد: من مانع جدی در این خصوص نمی‌بینم، جلساتی داشتیم که به توافقاتی رسیدیم. ان‌شاءالله در آینده‌ای نزدیک احسان حدادی تمرینات خودش را آغاز می‌کند و فدراسیون هم با جدیت و نهایت توان خود به میدان آمده و حمایت مالی هم انجام داده است.   فدراسیون هم نهاد رسمی است و باید مورد حمایت قرار بگیرد. نتیجه را در آینده‌ای نزدیک می‌گوییم، این مسائل جزئی است و بهتر است تبدیل به حاشیه نشود.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص مصاحبه‌های اخیر حدادی راجع به کیهانی گفت:  این که موضوع اشخاص را از من بپرسید درست نیست. از من بخواهید در مسیر همدلی فدراسیون و قهرمانان حرکت کنیم. من به شما وعده می‌دهم که ما اختلافات را در خانواده بزرگ دوومیدانی کنار خواهیم زد و وحدت و همدلی و یکرنگی را در آن حاکم خواهیم کرد. این وظیفه و رسالت ما و وزارت ورزش و جوانان است و در این جهت گیری برای همه فدراسیون ها مشابه هستیم. مطمئن باشیداحسان هم به خانواده دوومیدانی می پیوندد و ما انتظار درخشش وی در المپیک ۲۰۲۰ را داریم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1103470
ارسال نظر

موضوعات داغ