محمدحسن باقری‌شکیب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، ابری تا تمام ابری، همراه با بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق، ریزش برف در ارتفاعات و وزش موقت باد همراه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه سرعت حرکت این سامانه و بارش‌های آن ضعیف است و بیشتر موجب ابرناکی آسمان می‌شود، بیان کرد: این سامانه روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در استان فعال است و روز چهارشنبه آسمان همدان را ترک می‌کند.

وی با بیان اینکه ابرناکی هوا موجب کاهش دمای هوای بیشینه استان می‌شود، عنوان کرد: در پی فعالیت این سامانه دمای بیشینه بیشتر نقاط استان بین ۶ تا هشت درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

باقری شکیب با اشاره به اینکه صبح امروز بارش‌هایی در اسدآباد و تویسرکان گزارش شده‌است، ادامه داد: روز پنجشنبه هفته جاری سامانه بارشی دیگری وارد استان می‌شود که پیش‌بینی می‌شود بارش‌های خوبی داشته باشد.

وی با انتقاد از آموزش و پرورش برای تعطیلی مدارس ابتدایی سراسر استان، افزود: در حالی آموزش و پرورش به خاطر برودت و سردی هوا، مدارس را در روز دوشنبه تعطیل کرده است که ما اعلام کرده بودیم دمای روزانه استان از چیزی که هست (۱۵ درجه سانتی‌گراد) تا هشت درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و رزن با صفر درجهسانتی‌گراد، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری شکیب اظهار داشت: دمای کمینه هوای این شهر در ۲۴ ساعت گذشته ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۱۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.