وزیر صنعت، معدن و تجارت در ابتدای ورود خود به ملایر با همراهی استاندار همدان موررد استقبال مسئولان و نمایندگان این شهرستان قرار گرفت.

رحمانی در ادامه سفر خود به ملایر از بازار مبل این شهر بازدید می کند که بیش از ۳۰۰ واحد نمایشگاهی و فروشگاه مبل و منبت در این منطقه فعال است.

بازدید از نخستین شهرک صنعتی مبلمان کشور در حاجی آباد ملایر از محور ملایر به همدان از دیگر برنامه های وزیر صمت به این شهرستان است که پس از بازار مبل بیشترین کارگاه و نمایشگاه مبل و منبت را دارد و ۱۰۰ واحد تولیدی در این شهرک فعالیت می کنند که برای بیش از ۴۰۰ تن اشتغال ایجاد کرده است.

قرار است نمایشگاه بزرگ مبلمان منبت در این شهرک ایجاد شود که حدود ۶۰ قطعه برای اخذ تسهیلات و ایجاد نمایشگاه به متقاضیان این صنعت واگذار شده است.

رحمانی همچنین از واحد نمایشگاهی مبل و منبت در بلوار شهید بهشتی ملایر نیز بازدید می کند که یکی از قدیمی ترین فعالان این هنر صنعت است.

نشست وزیر صمت با فعالان اقتصادی و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان از مهمترین برنامه سفر رحمانی به ملایر است که در این نشست مسائل و مشکلات مرتبط با حوزه تولید و صنعت بررسی می شود.

شرکت های بافتینه و بافتسان که از بزرگترین واحدهای تولیدی و صنعتی کشور و استان به شمار می روند، میزبان وزیر صمت خواهد بود که طرح های توسعه این واحدها در دست اجرا است و به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

گروه صنعتی بافتینه و بافتسان فعالیت صنعتی خود را از سال ۱۳۶۵ با تولید انواع موکت و نخ های پلی پروپیلن آغاز کرد.

این گروه صنعتی به دنبال سیاست گذاری راهبردی در سال ۱۳۸۲ با مجموع سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلار و سرمایه گذاری ۳۵۰۰ میلیارد ریال در ۲ مرحله و با استفاده از مدرنترین فناوری روز دنیا اقدام به تولید منسوجات نبافته در شهرستان ملایر کرد که در مجموع برای ۴۰۰ تن اشتغال ایجاد کرده است.
۷۵۲۸/۲۰۸۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.