مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان از کلنگ زنی و بهره‌برداری از 15 پروژه آبرسانی همزمان با هفته دولت امسال خبر داد و گفت: همزمان با بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور 14 هزار و 387 نفر از جمعیت روستایی استان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.
به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مصطفی هاشمی در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه‌های قابل کلنگ زنی و آماده بهره‌برداری آب و فاضلاب روستایی در هفته دولت، اظهار کرد: در راستای خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به مشترکین روستایی و به‌منظور بهره‌مندی مردم شریف روستا از آب شرب سالم همزمان با هفته دولت سالجاری 15 پروژه عمرانی، آماده کلنگ زنی و افتتاح است.
وی با اشاره به اینکه آبرسانی به روستاهای تابعه استان در اولویت امور تعریف‌شده برای شرکت آبفار است، بیان کرد: به همین منظور امسال همزمان با هفته دولت، 14 پروژه آبرسانی در چهار شهرستان همدان، ملایر، کبودراهنگ و رزن به بهره‌برداری می‌رسد.
هاشمی با بیان اینکه همچنین در هفته دولت امسال یک پروژه آبرسانی نیز در شهرستان ملایر کلنگ زنی می‌شود، عنوان کرد: بر همین اساس پروژه آبرسانی به روستاهای حسین‌آباد شاملو و علی‌آباد دمق با صرف  45 میلیارد ریال اعتبار کلنگ‌زنی خواهد شد.
وی افزود: در بخش پروژه‌های قابل‌افتتاح یک پروژه در شهرستان همدان با صرف 7 میلیارد ریال، دو پروژه در شهرستان ملایر با صرف 10 میلیارد ریال اعتبار،8 پروژه در شهرستان کبودراهنگ با صرف 65 میلیارد ریال اعتبار و 3 پروژه عمرانی- خدماتی با صرف 23 میلیارد ریال در شهرستان رزن آماده بهره‌برداری است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان همچنین بابیان اینکه آبرسانی به روستای عبدالمومن (مجتمع آقکند) در شهرستان کبودراهنگ از جمله پروژه‌های قابل‌افتتاح در هفته دولت سالجاری است، عنوان کرد: آبرسانی به روستای ازوندره(مجتمع آقکند)، آبرسانی به روستای حسن‌آباد(مجتمع عظیم دره)، آبرسانی به روستای چاله کند(مجتمع عظیم دره) و آبرسانی به روستای علیصدر(مجتمع عظیم دره) در لیست پروژه‌های قابل بهره‌برداری در هفته دولت امسال است.
وی افزود: آبرسانی به روستای دستجرد، آبرسانی به روستای قهورد علیا، آبرسانی به روستای قرخلر، آبرسانی به روستای منگاوی، آبرسانی به روستای نمازگاه، آبرسانی به روستای لاله دان، آبرسانی به روستای جامیشلو و آبرسانی به روستاهای قراقیه- سنقرآباد نیز در هفته دولت امسال به بهره برداری می‌رسد.
هاشمی بیان کرد: با بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور  14 هزار و387 نفر از جمعیت روستایی استان از آب شرب سالم برخوردار خواهند شد.
وی در پایان یادآور شد: با بهره‌برداری از 14 پروژه آبرسانی مذکور در روستاهای تابعه 90 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و 15 میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات استانی صرف آبرسانی به روستایی شده است.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.