رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: از دوره چهارم وعده اختصاص «ساختمان رسانه» را به اصحاب رسانه داده ایم که به علت تعلل شهرداری تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.
به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کامران گردان در سی و ششمین صحن شورای اسلامی شهر همدان، درباره اختصاص ساختمانی به عنوان نمایندگی آیت الله سیستانی در همدان نیز بیان کرد: شهرداری باید ساختمانی برای اصحاب رسانه و دفتری برای استقرار نمایندگی آیت الله سیستانی در شهر همدان اختصاص دهد.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و امور مالی شورای شهر همان نیز درباره الحاق روستاهای حاشیه ای به شهر همدان گفت: در منطقه ولیعصر با وجود اینکه در شهر واقع است با مشکلات زیادی مواجه هستیم که با این محدوده شهری وضعیت حاشیه شهر این است و با این توان شهرداری، محل تأمین هزینه ها و مباحث اجتماعی، فرهنگی، عمرانی چه کسی قادر خواهد بود منافع این روستاهای به شهر وصل شده را تأمین کند؟
اکبر کاووسی امید درباره تأسیس نمایندگی آیت الله سیستانی در شهر همدان نیز گفت: آیت الله سیستانی فقط متعلق به عراق نیست و در کشور ما نیز نمایندگی دارد اما درهمدان مکانی برای ایشان به صورت دائمی نداشتیم و شهرداری باید پیگیر اختصاص مکانی ثابت برای این مرجع باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: به جهت ترویج فرهنگ قرآنی، با معافیت جلسات قرآن از پرداخت شهریه موافقت شود.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز عنوان کرد: همایش های مربوط به کسب و کار به همت فرهنگسرای کسب و کار برگزار شده است که آخرین دوره با حضور رئیس اتحادیه کیف و کفش برگزار شد و پس از پایان همایش ۲۰ نفر از جوانان برای یادگیری حرفه های مربوط به کسب و کار ثبت نام کردند.
حمید بادامی نجات ادامه داد: سومین دوره نیز امروز ساعت ۹ صبح در تالار فجر با حضور بهروز ناصرالمعمار به صورت رایگان برگزار می شود و جوانان حاضر در این همایش با ترفندهای بازاریابی آشنا خواهند شد.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان نیز طرح جامع شهری را پر از ایراد و اشکال معرفی و تأکید کرد: اشکالات زیادی در این طرح دیده شده و بیشتر آنها غیرقابل اجرا هستند.
رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر همدان نیز در انتقاد به طرح قانونی و حقوقی قراردادهای شهرداری ها گفت: حقوق شهرداری ها باید درنظر گرفته شود و تنها منافع مردم در قراردادها مدنظر قرار نگیرد.
علی رحیمی فر ادامه داد: فردی که کارهای خود را به صورت قانونی انجام دهد، نیازی به مداخله شهرداری و درگیری وجود ندارد.
وی با بیان اینکه شهرداری باید حقش را بگیرد، عنوان کرد: با تراکم فروشی مخالفم و معتقدم اگر استانداردهای لازم در ساخت و سازها لحاظ شود، از مشکلات بعدی جلوگیری می شود.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.