مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، نشان خواجه نصیر طوسی در همدان با معرفی تیم‌های برتر به کار خود پایان داد.
به گزارش ایسنا منطقه همدان، مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان با حضور 8 تیم آغاز شده بود، با معرفی تیم های بر گزیده در سالن سینمای دانشگاه بوعلی سینا به پایان رسید.
در این دوره از مسابقات تیم های اندیشه نو، کیهان، حق بیان، نیک اندیشان، شکارچی، عدالتخواهان، دانشگاه صنعتی و میزان از دانشگاه‌های بوعلی سینا، صنعتی همدان، پیام نور و مؤسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی حضور داشتند که در دور اول به صورت دو به دو با هم به رقابت پرداختند.
در دور دوم، تیم‌های کیهان، عدالتخواهان، نیک اندیشان و میزان با گزاره‌های «اشتغال زنان موجب محرومیت مردان می شود» و «توسعه اقتصادی بر توسعه سیاسی مقدم است» با هم به رقابت پرداختند که در نهایت دو تیم نیک اندیشان و عدالتخواهان با کسب امتیاز بیشتر به مرحله پایانی راه یافتند.
این دو تیم با گزاره «مسئولان حق دارند برای حفظ مصالح کشور از ارائه برخی حقایق به مردم خودداری کنند» مرحله نهایی این دوره از مسابقات در همدان را برگزار کردند که در پایان تیم نیک اندیشان با کسب امتیاز بالاتر توانست تیم عدالتخواهان را شکست دهد و به مرحله منطقه‌ای راه یابند.
تیم میزان از دانشگاه پیام نور نیز به دلیل کسب امتیاز بیشتر توانست جایگاه سوم را به خود اختصاص دهند.
گفتنی است؛ اکبر عروتی موفق عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا، علیرضا عقیقی عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور و حجت الاسلام سید مجتبی حسینی یمین مدرس حوزه و دانشگاه و از اساتید فن مناظره داوری این دوره از مسابقات را بر عهده داشتند.
عکس از: مهدی کلوندی، عکاس ایسنا، منطقه همدان
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.