مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند گفت: آزمون ورودی پذیرش بهیار دوره سه‌ساله رشته بهیاری هنرستان بهیاری 22 بهمن شهرستان نهاوند با حضور 295 شرکت کننده در شهرستان نهاوند برگزار شد.
مؤمنعلی دارابی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: در این آزمون از حداکثر ظرفیت پذیرش که به کمیت و کیفیت آموزش و تعلیم دانش آموزان خللی وارد نکند و برابر شرایط لازم برای تحصیل در رشته بهیاری و دارا بودن امکانات و فضای موجود هنرستان و عرصه کارآموزی و کارورزی بالینی استفاده خواهد شد.
وی تصریح کرد: بر اساس آئین‌نامه و دستورالعمل پذیرش و بر اساس مصوبه جلسه هماهنگی آزمون بهیاری در معاونت آموزش دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، پذیرش نهایی با اولویت و حق تقدم از میان بومیان استان صورت خواهد گرفت.
دارابی درباره نحوه پذیرش در این آزمون عنو ان کرد: پذیرش این آموزشگاه از بین داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی پایه نهم و شرط سنی زیر 16 سال بوده، با برگزاری دو نوبت امتحان کتبی و مصاحبه حضوری صورت می‌پذیرد.
وی با بیان اینکه متقاضیان باید شرایط و صلاحیت علمی و جسمانی متناسب با شغل و حرفه بهیاری را دارا باشند، گفت: متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که فقط صرف پذیرش و تحصیل در رشته بهیاری متضمن انتصاب شغل بهیاری نیست و باید توسط مراکز بهداشتی درمانی و دستگاه‌های ذیربط نظام سلامت با مجوز و طی مراحل آزمون استخدامی و گزینشی شاغل شوند.
مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نهاوند تصریح کرد: داوطلبان این آزمون، بومی و از سراسر شهرستان‌های استان هستند و با توجه به‌نظام جدید آموزشی باید دارای مدرک پایه تحصیلی نهم باشند.
وی با بیان اینکه امسال از میان داوطلبان دختر و برای تحصیل در هنرستان بهیاری 22 بهمن نهاوند پذیرش انجام خواهد شد، اظهار کرد: این داوطلبان با ورود به هنرستان بهیاری و موفقیت کامل در طی دروس تئوری و عملی مربوطه بعد از سه سال تحصیلی برابر ضوابط آموزش ‌و پرورش دیپلم متوسطه کارودانش رشته بهیاری دریافت می‌کنند.
دارابی با بیان اینکه نتیجه مرحله اول آزمون، نیمه اول مردادماه و از طریق سایت دانشگاه و به‌صورت اطلاعیه اعلام خواهد شد، خاطرنشان کرد: داوطلبان تا زمان اعلام نتایج صبور باشند و برای رؤیت نتیجه آزمون فقط به سایت دانشگاه مراجعه کنند.
آزمون ورودی بهیاری با شرکت 295 داوطلب دخترصبح روز شنبه 15 تیرماه 98 در این شهرستان برگزار شد.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.