اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی فرمانداری همدان، حسین افشاری در کارگروه امور اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان افزود: سایر دستگاه‌های نظارتی نیز تلاش کنند تا در این مسائل هیچگونه مماشاتی انجام نشود.
وی تاکید کرد: در بدو آغاز تغییر کاربری باید جلوی کار گرفته شود و یکی از عوامل بازدارنده برای مقابله با تغییر کاربری در باغ ها برخورد با افراد خاطی است.
فرماندار همدان در خصوص وجود پرونده‌های تسهیلات اشتغال روستایی در بانک‌ها نیز خاطرنشان کرد: باید در زمینه تسهیلات روستایی بانک‌های عامل مساعدت لازم را داشته باشند تا این تسهیلات شناور در استان جذب شود.
افشاری در زمینه خرید تضمینی گندم نیز اظهار داشت: امسال رقم خرید گندم 17 هزار ریال اعلام شده که نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش قیمت دارد.
وی با بیان اینکه اخبار قاچاق گندم شنیده شده اما توسط متولیان امر مصداق مشخصی برای آن اعلام نشده است ادامه داد: تاکنون یک‌ میلیون و 200 هزار تن گندم در کشور خریداری شده که 26 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد را نشان می‌دهد.
فرماندار شهرستان همدان با تاکید بر اینکه باید در طول 20 روز آینده ضعف ‌های مراکز خرید گندم را رفع کرد افزود: سال گذشته خرید گندم توسط مراکز خرید در همدان به خوبی انجام شد و گندم تولیدی کشاورزان توسط این مراکز به آسانی تحویل شد.
افشاری با اشاره به اینکه سرعت بخشیدن در تحویل گندم انگیزه خوبی برای کشاورزان ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: نسبت به تحویل گندم به مراکز مجاز در استان‌های دیگر حساسیتی وجود ندارد.
وی ادامه داد: اولویت برای استان افزایش کشت های گلخانه‌ای است و براساس برنامه سه ساله تا پایان برنامه ششم توسعه قرار است 36 هکتار گلخانه جدید در همدان ساخته شود.
وی افزود: در سال جاری با احداث 12هکتار گلخانه در همدان برای 120 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.
7523/2087
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.