اخبار مرتبط

وحید علی ضمیر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شهرداری مشهد با همکاری مجمع جهانی ریسک سوئیس (GRF) و نیز سازمان استراتژی کاهش خطرپذیری در سازمان ملل متحد اقدام به برگزاری ششمین دوره جشنواره جایزه بین المللی مدیریت بحران کرد.
وی بیان کرد: این فراخوان با هدف شناسایی و ارزیابی طرح های برتر در زمینه کاهش اثرات بلایای طبیعی، پدافند غیرعامل و جامعه ایمن با همکاری دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی مدیریت بحران (INDM) و شناسایی افراد نخبه و مبتکر، استارت آپها و طرح های نوآورانه در حوزه های شهرسازی و طراحی شهری، حمل و نقل و ترافیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوشمندسازی خطرات زیست محیطی سلامت منتشر شده بود.
علی ضمیر ادامه داد: در این فراخوان 62 طرح از سوی مخترعان، استادان دانشگاه و نخبگان به دبیرخانه جشنواره ارائه شد که طی روند داوری و غربالگری در نهایت 12 طرح برای ارائه در جلسه داوری برگزیده شدند.
وی ادامه داد: پژوهشگران طرح های برگزیده بصورت زنده و در مدت هفت دقیقه طرح خود را ارائه و به سوالات مطرح شده از سوی داوران پاسخ دادند.
علی ضمیر افزود: از میان این طرح ها، طرح «اسکان اضطراری با رویکرد پدافند غیر عامل محلات شهر همدان» در راستای «طرح تاب آوری محلات» به همت اداره مدیریت بحران شهرداری همدان در این مسابقه رتبه سوم را کسب کرد.
گفتنی است همدان جزو شهرهای تاب آور جهان طبقه بندی می شود.
واژه تاب آوری که بیشتر بر مسائل محیط زیستی نظارت داشت، امروزه و در تعاریف جدید ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی و تا حدودی کالبدی را در خود جای داده است و در حوزه شهری که پیش از این با بحث آسیب‌پذیری برابر مخاطرات مواجه بودیم، در قالب واژه تاب آوری، بحث‌های فیزیکی و کالبدی و برخی مفاهیم ماهوی در برگرفته می شود.
7523/2090
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.