اخبار مرتبط

یداله روحانی منش روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: زوج جوان که هم اینک حدود 30 سال سن دارند در سن 20 سالگی و اواخر سال 88 زندگی مشترک خود را آغاز کردند.
وی اضافه کرد: داماد جوان که از طبقه متوسط جامعه است با راه اندازی یک بوتیک و فروش لباس ملزمات لازم برای زندگی را فراهم آورد اما پس از گذشت چند سال از این زندگی، زوج جوان دچار اختلاف شده و زوجه درخواست مهریه می کند.
روحانی منش ادامه داد: با وساطت ریش سفیدان و بزرگان 700 سکه از این مهریه توسط زوجه بخشیده و مقرر شد بقیه سکه به صورت قسطی پرداخت شود.
وی گفت: طبق تعهد 14 سکه بهار آزادی پیش پرداخت شده و مابقی آن هر 2 ماه یک سکه درحال پرداخت بود که نوسان قیمت سکه و افزایش نرخ آن، این جوان را برای پرداخت به دردسر انداخت.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: 21 سکه از مهریه به صورت قسطی پرداخت شده بود اما از ابتدای امسال به علت ناتوانی در تامین آن، اقساط به تعویق می افتد.
روحانی منش اظهار داشت: مهریه های نامتعارف و قبول صداق بیش از توان مالی توسط داماد، برای جوانان و خانواده هایشان دردسرساز شده است.
وی ادامه داد: چند ماه گذشته نیز به علت نوسان شدید در قیمت سکه شاهد افزایش شمار دامادهای زندانی در این استان هستیم.
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان بیان کرد: 102 تن هم اینک به علت ناتوانی در پرداخت مهریه در زندان به سر می برند و در هفت ماهه سال جاری 16 زندانی مهریه آزاد شدند.
روحانی منش ابراز امیدواری کرد: ریش سفیدان و بزرگان فامیل هنگام تعیین مهریه به جای چشم و هم چشمی و ملاک قرار دادن دیگر دختران، بر اساس منطق و دارایی داماد صداق (مهریه) را تعیین کنند.
7526/2087
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.