اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در نشست مشترک شورای ساماندهی مبادلات مرزی و ستاد تنظیم بازار استان هرمزگان افزود: اگر می خواهیم با این دولت کار کنیم باید مقداری هزینه دهیم و حداقل هزینه این است که از عملکرد دولت، رییس جمهوری و استاندار دفاع کنیم.
وی با اشاره به برخی مسائل سیاسی روز های اخیر استان، تصریح کرد: هر کس مسئولیتی می پذیرد باید سعه صدر داشته باشد و گلایه ها، انتقادها و تخریب ها را ببیند، بشنود و پذیرا باشد.
معاون استاندار ادامه داد: هرمزگان در دولت های یازدهم و دوازدهم از دو استاندار با سوابق اجرایی متعدد برخوردار بوده و عملکرد این استانداران در دوره فعالیت خود در استان فراجناحی بود و جانب انصاف را در مسائل مختلف رعایت کردند.

** استاندار برای تغییرات تحت فشار بود
به گفته رئوفی، استاندار هرمزگان از آغاز فعالیت در استان برای ایجاد تغییرات تحت فشار بود ولی ضمن مقاومت اعلام کرد: عملکرد مدیران را ارزیابی می کنم و هر مدیری که جهادی برای استان تلاش کند را حمایت می کنم.
وی یادآور شد: فریدون همتی(استاندار) از ابتدای فعالیت تاکنون کمترین تغییرات مدیریتی را داشته و با مشی فراجناحی نسبت به انتصاب مدیران اقدام کرده است.

**استاندار قبل از انتصابات با دستگاه های نظارتی هماهنگی می کند
رئوفی همچنین متذکر شد: استاندار قبل از هر انتصاب با دستگاه های نظارتی هماهنگی های لازم را انجام می دهد و نباید در برابر انتصاب ها و سخنان استاندار سریع موضع گرفت.
رئوفی اضافه کرد: با برگزاری نشست مدیران جدید با گروه های سیاسی بسیاری از ابهام ها برطرف خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: براساس دستورالعمل ابلاغی وزیر کشور تاکید شده مدیران وزارت کشور از جمله مدیران ستادی استانداری ها، فرمانداران و بخشداران از بدنه وزارت کشور انتخاب شوند و در هرمزگان همین رویه دنبال شد و بسیاری از نیروها ارتقا پیدا کرده و در کار خود نیز موفق عمل کردند.

** انتقاد از تفاوت قول و عمل برخی شخصیت های استان
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: از روزی که استاندار جدید وارد شد، شعار همه اعم از نمایندگان مردم در مجلس،علما، امامان جمعه، فعالان سیاسی و اجتماعی و نخبگان استان این بود که استاندار در انتخاب مدیران، فرمانداران و بخشداران خود آزاد است ولی هم اکنون در برخی موارد، بین این حرف و عمل تشابهی مشاهده نمی شود.
رئوفی تصریح کرد: بنا بر فرمایش امام راحل، ملاک حال فعلی افراد است و اگر در گذشته از کسی خطایی سرزده، دستگاه های نظارتی و قضایی رسیدگی می کنند و نیازی نیست مقابل انتصاب های استاندار موضع بگیریم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اضافه کرد: استان هرمزگان از ابتدای انقلاب تاکنون از نظر وفاق و همدلی در سطح کشور با وجود اقوام و مذاهب مختلف نمونه بوده و از نظر سیاسی نیز استانی آرام و بدون چالش است و مدیران در فضایی آرام برای توسعه استان تلاش می کنند.
وی گفت: همه مدام از ضرورت تغییرات سخن می گویند ولی وقتی تغییرات صورت می پذیرد برخی در مقابل آن مقاومت می کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان اظهار داشت: همه به انتقاد معقتدیم و یک جامعه پویا نیازمند نقد سازنده برای پیشرفت است، ولی باید مرز انتقاد و تخریب را رعایت کنیم.
وی استاندار هرمزگان را فردی توصیف کرد که با مطالعه، صبر و حوصله دست به انتصاب مدیران می زنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان بیان داشت: باید انصاف داشته باشیم و برای رشد و توسعه استان، به استاندار که همواره از همگان برای رشد استان درخواست همکاری و همراهی داشته ، کمک کنیم.
در روزهای گذشته یکی از انتصاب های استاندار واکنش هایی را از سوی جمعی از مردم در یک شهرستان به دنبال داشته است.
2094/7408

آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.