• کدخبر: 1391284
  • منبع: mehrnews.com
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست ویدئو کنفرانس با استانداران و رؤسای ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا، آمادگی‌های استان‌ها برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا را بررسی کرد.

در این نشست ویدئو کنفرانس که با حضور فرمانده ناجا، معاون دادستان کل کشور و معاونین وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- صنعت، معدن و تجارت - وزارت کشور و در هر یک از استان‌ها با حضور استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، فرمانده انتظامی و دادستان آن استان برگزار شد، ضمن تشریح ابعاد و چارچوب‌های طرح کاهش زنجیره انتقالی بیماری کرونا، نقطه نظرات و پیشنهادات استان‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

فریدون همتی استاندار هرمزگان در این جلسه، عنوان کرد: استان هرمزگان از اوایل اسفند ماه با اجرای طرح کنترل و مراقبت شدید همه مبادی ورودی و خروجی استان برای پیشگیری از بیماری کرونا، تجربه خوبی در این زمینه دارد و این اقدام موجب کاهش بیش از ۹۴ درصدی مسافرت‌ها به استان و غربالگری افراد در مبادی ورودی این استان شده است.

وی ادامه داد: استان هرمزگان آمادگی خوبی برای اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا و جلوگیری از سفرهای غیر ضروری را دارد و راه‌ها و مبادی درون استان نیز تحت کنترل و مراقبت برای جلوگیری از بیماری کرونا قرار دارند.

استاندار هرمزگان افزود: برای اجرای بهتر این طرح، نیروهای بسیاری در این استان ساماندهی و تحت آموزش قرار گرفته‌اند و فرمانداران نیز کنترل همه مبادی ورودی و خروجی در همه شهرستان‌های استان را تحت نظارت دارند.

همتی تصریح کرد: هماهنگی خوبی میان همه دستگاه‌های مسئول در این زمینه با مدیریت استانداری و فرمانداری‌ها در هرمزگان شکل گرفته و تیم‌های کنترل در همه مبادی استان مورد پشتیبانی هستند.

وزیر کشور نیز در این نشست، ضمن تشکر از همراهی‌های مردم در مسیر مدیریت بیماری کرونا و تقدیر از تلاش همه استان‌ها در این مسیر، گفت: علیرغم برخی نارسایی‌ها، بحمد ا… برآیند اقدامات دستگاه‌های مختلف، تا کنون چه در عرصه درمان، چه در عرصه تأمین اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم و چه از نظر تعامل با افکار عمومی، در مجموع قابل قبول و مناسب است.

رحمانی فضلی، با مرور روند تصویب طرح به عنوان گام جدید فعالیت‌ها در روند مدیریت بیماری کرونا که بر اساس پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دنبال شده است، تاکید کرد؛ طرح پس از آنکه مورد تأیید نهایی ریاست جمهوری، قرار گرفت، از سوی وزارت کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

وزیر کشور با تصریح بر مشارکت همه دستگاه‌های عضو ستاد ملی مدیریت کرونا در اجرای طرح، مسئولیت اجرای طرح را بر عهده کمیته اجتماعی انتظامی ستاد بر شمرد و گفت: آقای ذوالفقاری به عنوان رئیس این کمیته، مسئول راهبری اجرای طرح و سخنگوی طرح در سطح ملی خواهد بود و در هر استان هم یک سخنگوی طرح تعیین خواهد شد.

رحمانی فضلی با اطمینان خاطر به مردم مبنی بر اینکه پیش از اجرای طرح اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت، بر تلاش حداکثری صدا و سیما و سایر رسانه‌ها برای انعکاس دقیق طرح و پیگشیری از بروز هرگونه نگرانی در مردم تأکید کرد.

وزیر کشور در همین زمینه با اشاره به اهمیت همکاری مردم در اجرای طرح خاطرنشان کرد: مرکز ثقل و قدرت واقعی اجرای طرح مردم هستند و هر تلاشی در اجرای این طرح، صرفاً در راستای صیانت از سلامت و امنیت مردم خواهد بود.

شایان ذکر است؛ فرمانداران ٤٣٠ شهرستان کشور نیز همزمان از طریق ویدئو کنفرانس این جلسه را مشاهده و مستقیماً در جریان سیاست‌های وزارت کشور در این زمینه قرار گرفتند.
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1391284
  • منبع: mehrnews.com
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.