اخبار مرتبط

جایگاه و مسئولیت شرعی ، قانونی و اجتماعی کارشناسان؛ پایبندی مستمر به مبانی اخلاقی را از سوی اعضای کانون کارشناسان رسمی دادگستری می طلبد.

رییس کل دادگستری هرمزگان عصر شنبه در دیدار با اعضای هیات مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان، بیان داشت: بخشی از اطاله دادرسی در محاکم قضایی ناشی از عدم ارائه به موقع و در مهلت قانونی نظرات کارشناسی است.

علی صالحی تصریح کرد: با توجه به این مساله  خواستار همکاری مجدانه اعضای کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان در رفع نواقص موجود هستیم.

وی حفظ بی طرفی و رعایت موازین علمی و اخلاقی را به منظور ارایه نظرات مؤثر و با هدف تحقق اهداف پیش بینی شده در قانون را کارگشا عنوان کرد و افزود : اظهار نظر علمی و مبتنی بر دلایل مستدل موجب اتقان ، استحکام و سلامت بیشتر احکام صادره از سوی مراجع قضایی است.

صالحی نقش و جایگاه اعضای این کانون را در روند رسیدگی قضایی به پرونده ها بسیار حساس و حیاتی برشمرد و خواستار توجه مستمر به پاکدستی و اظهار نظر علمی در عملکرد و ارائه نظرات از سوی کارشناسان شد.

رییس شورای قضایی هرمزگان در این نشست بر اهمیت پای‌بندی به قانون، لزوم تقارب در نظرهای کارشناسی، ارتقای نظارت بر عملکرد و نظرهای کارشناسان، لزوم برخورداری از سیستم‌های هوشمند، اصلاح نظام ارجاع کار به کارشناسان و تنوع بخشیدن در ارجاع پرونده به کارشناسان متعدد، نه فقط به چند کارشناس محدود ، تأکید کرد.

در این دیدار، رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری هرمزگان ضمن ارائه گزارش عملکرد این مرکز ، پیرامون مسائل و مشکلات موجود ، نکاتی را مطرح کرد.

علی مهران زاده ضمن بیان دغدغه های کارشناسان رسمی دادگستری، اظهار امیدواری کرد که همکاری کارشناسان رسمی دادگستری و دستگاه قضایی هرمزگان با هدف ادای تکلیف قانونی و ارتقای کیفیت آراء ، اثربخش تر از گذشته تداوم یابد و مرکز کارشناسان به عنوان نمونه موفقی از استقلال رأی جامعه کارشناسی پایدار بماند.

در این نشست هریک از اعضای هیأت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان هرمزگان، نقطه نظرات و درخواست های خود را مطرح کردند.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.