نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس پنجشنبه شب در آیین افتتاحیه همایش«زندگی به سبک رضوی» در سالن جمعی حوزه علمیه به جایگاه خانواده و نقش‌آفرینی زوج‌ها در تربیت فرزندان صالح و شایسته اشاره کرد و بیان داشت: خانواده مهم‌ترین رکن جامعه است که اگر خوب به این جایگاه پرداخته شود، آینده درخشانی در این انتظار این جامعه خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده افزود: افرادی که در جامعه موفق کار نمی‌کنند به طور معمول در خانواده خود نیز افراد موفقی نیستند.

وی از خانواده به عنوان تمرینی برای حضور در جامعه دانست که هرکس در مسوولیت خانوادگی خود موفق بود در پذیرش و ایفای نقش‎ها و مسوولیت‌های جامعه نیز موفق عمل خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان ابرازداشت: هرکس نتواند این جامعه کوچک(خانواده) را اداره کند نمی‌تواند یک خانواده بزرگی مثل جامعه را اداره کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده لازمه و زیرساخت اصلی تمدن‌سازی در جامعه را سبک زندگی اسلامی عنوان کرد و افزود: این ماموریت مهم برعهده زوج‌هایی جوانی است که به دنبال مدل زندگی به سبک اسلامی هستند

سطح توقعات را معقول کنید

امام جمعه بندرعباس سال‌های آغازین زندگی را سخت‌ترین دوران برای مدیریت خانواده دانست و افزود: اگر در زندگی گذشت نباشد این سطح از توقعات به زندگی آسیب می‌زند، لذا سال‌های آغازین زندگی‌تان را عاقلانه مدیریت کنید.

وی با بیان این‌که وی بیش‌ترین آمار طلاق‌های زوج‌های جوان مربوط به سال‌های آغازین زندگی است، تاکید کرد: گره‌های زندگی را با الفت و تفاهم باز کنید و سطح توقعات را معقول کنید.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان ابرازداشت: کسانی که با زندگی عاقلانه برخورد کنند سال‌های سال باهم زندگی لذت‌بخشی خواهند داشت و کسانی که عاقلانه برخورد نکردند از هم جدا شدند.

عبادی‌زاده با اشاره به این جمله نه زن‌سالاری و نه مردسالاری؛ ابرازداشت: خطا در زندگی جزو اشتباه های اجتناب‌ناپذیر است اما مدیریت زندگی توسط مرد تکلیفی است که باید همراه با عشق، عطوفت و مهربانی باشد.

وی به پدر و مادرها توصیه کرد: مددکار و پشتیبان زوج‌های جوان‌ خود باشند و با دخالت‌های نابجا شیرازه زندگی جوانان را بهم نریزند.

امام جمعه بندرعباس افزود: ضمن این‌که زوج‌ها نیز باید نقش پشتیبانی پدران و مادران خود را نیز بپذیرند خانواده‌ها اجازه بدهند جوانان برای پیدا کردن استقلال و هویت جوان‌های خود از شما پدر و مادرها کمک و راهنمایی بگیرند.

آیین افتتاحیه «زندگی به سبک رضوی» به همت کانون خادم‌یاری خانواده دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی و مرکز جامع تعالی خانواده هرمزگان بندرعباس برگزار شد.

در این آیین مریم یگانه مدیرکل اموربانوان و خانواده و فاطمه رکن‌الدینی مدیرکل روابط عمومی استانداری هرمزگان نیز حضور داشتند.

۹۹۸۷/۶۰۴۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.