حسن شاهرخی که از او به عنوان یکی از مدیران پرتلاش در نام می برند در سومین روز از خرداد ۱۳۹۸ از پست مدیرعاملی منطقه ویژه پارسیان استعفا کرد.

طبق اعلام منابع آگاه دلایل استعفای مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان اختلاف با مدیریت زیرساخت ایمیدرو و اعتراض به کندی کار و تصمیم گیری های غیر منطقی و کاهش بودجه عمرانی منطقه ویژه پارسیان و کندی روند احداث بندر پارسیان به علت عدم تزریق مالی عنوان شد.

لازم به در بین مردم محلی پارسیان، شاهرخی به عنوان یکی از حامیان اصلی اشتغال جوانان به ویژه بومیان شناخته می شود و از زمان حضور در پارسیان با جذب نیروهای بومی در منطقه ویژه توانسته وحدت و همدلی را در پارسیان گسترش دهد.

وی در مدت سه سال و نیم حضور در شهرستان پارسیان با جذب بانوان در مجموعه منطقه ویژه نشان از اعتماد و رویکرد جدید مدیریتی داشت تا بانوان همپای مردان در توسعه و پیشرفت پارسیان نقش آفرینی کنند.

شاهرخی طی مدت حضور در منطقه ویژه پارسیان خدماتی از جمله احداث بندر، تصویب طرح جامع منطقه در هیئت دولت، آغاز احداث بزرگترین آب شیرین کن غرب استان هرمزگان، جذب سرمایه گذاران در حوزه های پتروشیمی و آلومینا و اعطای مجوز مرز مجاز رسمی به این منطقه و تشکیل تعاونی های مسکن و کارکنان را به جای گذاشت.

معرفی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به عنوان هاب سوم پتروشیمی در کشور از دیگر اقدامات این مدیر مستعفی است که وزیر نفت پس از بازدید منطقه ویژه پارسیان متقاعد شد تا عنوان هاب سوم پتروشیمی رابه این منطقه اعطا کند.

گفتنی است، منطقه ویژه اقتصادی پارسیان که تا پیش از حضور شاهرخی زیر نظر لامرد مدیریت می شد که در سال ۹۶ با پیگیری های شاهرخی به عنوان شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب در هرمزگان ثبت شد و اردیبهشت امسال هم مجوز تفکیک دو پروژه لامرد و پارسیان توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت صادر شد.

۴۶

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.