هیات اجرایی بازآفرینی شهری هرمزگان با هدف تسریع در نوسازی بافت فرسوده محله چاهستانی‌های بندرعباس تشکیل شد.

به‌گزارش ایلنا، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: این هیات متشکل از معاون‌عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی و شهردار بندرعباس است که دارای اختیارات کامل درکار‌های ثبتی، ملکی و پروانه و تسهیلات بانکی و سایر خدمات به ساکنان محله چاهستانی‌ها است.

محمد پژمان در نشست ستاد بازآفرینی شهری هرمزگان افزود: همه دستگا‌ه‌های اجرایی موظف به همکاری و استقرار نمایندگی در این هیات اجرایی هستند.

وی گفت: اختیارات شرکت ملی بازآفرینی شهری کشور نیز به این هیات واگذار می‌شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: ساکنان محلی در صورت همکاری برای ساخت عرصه‌های مسکن از خدمات و تخفیف‌های پروانه ساخت، تسهیلات ساخت مسکن و ودیعه اجاره مسکن برخوردار می‌شوند.

پژمان افزود: بافت‌های فرسوده مساله چند وجهی و پیچیده است که نیازمند است با سازوکار‌های جدید و روش‌های مستقیم و بالینی و با مشارکت و همکاری توسعه گر‌ها طرح باز آفرینی پیشرفت کند.

استاندار هرمزگان نیز گفت: بازسازی بافت فرسوده محله چاهستانی‌ها باید تا پایان دولت یازدهم به پایان برسد و الگویی برای توسعه و بازآفرینی شهری در دیگر مناطق کشور شود.

فریدون همتی افزود: بیش از ۴۶ درصد مساحت شهری در بندرعباس بافت فرسوده است که زیبنده پایتخت اقتصادی کشور نیست.

وی از مسئولان خواست تا با حضور مستقیم در محله چاهستانی‌ها در تسریع این طرح کمک کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان نیز گفت: مشاور طرح باید الگوی سرمایه گذاری و ساخت مسکن را در دو هفته آینده ارائه کند و بر اساس این الگو ساختمان سازی‌ها آغاز می‌شود.

آرش رضایی افزود: برای تامین منابع مالی نوسازی در بافت‌های فرسوده ساخت شهرک ویلایی ۳۵۰ هکتاری در شمال بندرعباس در دستور کار است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.