به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه صنعتی شریف کیش عصر دوشنبه در مراسم پایانی این رویداد علمی گفت: جوانان شرکت کننده در این برنامه، در قالب گروههای متشکل از برنامه نویسان جوان و کارشناسان بهداشت و سلامت، به مدت سه شبانه روز برای چهار چالش مهم حوزه سلامت برنامه نویسی کردند.
علی سلک غفاری افزود: این چهار چالش شامل بیماری های دیابت، تنفسی، قلب و عروق و سرطان ها بود که تحت عنوان کلی بیماری های غیرواگیر شناخته شده و در مجموع حدود 50 درصد افراد جامعه با آنها مواجه هستند.
وی تشویق به کار گروهی و یافتن راه حل خلاقانه با مسائل، شناسایی ظرفیت ها و استعدادها و جذب سرمایه گذار را از اهداف دیگری دانست که در کنار هدف اصلی برنامه نویسی، به دست آمد.
*دبیرخانه دائمی ماراتن های سلامت در کیش ایجاد می شود
رئیس دانشگاه صنعتی شریف کیش ادامه داد: برگزاری موفق این رویداد که با میزبانی مشترک دانشگاه صنعتی شریف و سازمان منطقه آزاد کیش و حمایت قوی و مستقیم سرمایه گذاران بخش خصوصی محقق شد، موجب گردید تا سازمان منطقه آزاد کیش و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای برپایی دبیرخانه دائمی ماراتن های برنامه نویسی سلامت کشور در کیش به توافق برسند.
وی همچنین از استقرار موسسه فناوری های نوین سلامت در کیش خبر داد.
در پایان این مراسم گروه های 'حبه'، 'بوک پوینت' و 'پاردیک'، به عنوان تیم های اول تا سوم معرفی شدند و با دریافت جایزه نقدی و لوح این ماراتن مورد تقدیر قرار گرفتند.
همچنین یکی دیگر از گروه های شرکت کننده با برنامه ' از شنبه رژیم ' به دلیل رابطه و تجربه کاری موفق اعضای گروه و تیم بهتا نیز به عنوان خلاقیت برتر مورد تقدیر قرار گرفتند.
در پایان این مراسم، گروه اجرایی نیز مورد تقدیر قرار گرفتند و لوح سپاس ویژه به علی سلک غفاری رئیس دانشگاه صنعتی شریف کیش و سجاد سنگسری دبیرکل ماراتن برنامه نویسی تقدیم شد.
دومین ماراتن برنامه نویسی سلامت از روز هفتم اردیبهشت با حضور 120نفر از استعدادهای برتر در حوزه های سلامت و برنامه نویسی در کیش آغاز شد و عصر دوشنبه نهم اردیبهشت پایان یافت.
7198/6048
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.