فرماندار ساوه گفت: از تابستان امسال تولید واکسن کرونا در یکی از شرکت های داروسازی شهر صنعتی کاوه آغاز خواهد شد.

فرماندار ساوه گفت: با تلاش هایی که در دست انجام است، از تابستان امسال تولید واکسن کرونا در یکی از شرکت های داروسازی شهر صنعتی کاوه آغاز خواهد شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، علی میرزایی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت از یک واحد داروسازی شهر صنعتی کاوه، اظهار داشت: این شرکت داروسازی قبلا نیز در زمینه تولید داروی رمدسیویر موفق عمل کرد و در چند ماه اخیر نیز برای تولید واکسن کرونا با همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان برنامه ریزی هایی انجام داده اند که طبق پیش بینی ها قرار است در تابستان شاهد ثمردهی این محصول باشیم.

وی افزود: مراحل مطالعاتی و تحقیقاتی تولید واکشن کرونا در این شرکت داروسازی در حال انجام است و پس از آن در صورت تایید نهایی، خط تولید نیز به بهره برداری می رسد.

 فرماندار ساوه گفت: مقام معظم رهبری شعار امسال را بر مبنای توسعه تولیدات و مانع زدایی نامگذاری کردند که اجرای منویات معظم له برای شهرستان ساوه که قطب صنعتی کشور محسوب می شود، بسیار اهمیت دارد.

وی بیان کرد: بسیاری از محصولات استراتژیک در واحدهای صنعتی شهرستان ساوه تولید می شود و در موارد زیادی هم تلاش صنعتگران باعث خودکفایی کشور و بی نیاز شدن از واردات را به همراه داشته است.

معاون استاندار مرکزی تصریح کرد: امروز با حضور معاون پارلمانی وزیر صمت و جمعی از مسئولان از ۲ مجموعه صنعتی که برای نخستین بار در کشور تولیدات منحصر به فرد داشته اند، بازدید به عمل آمد و هدف این است تا موانع بر سر راه این واحدها را برداریم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.