حجت‌السلام و المسلمین سید «عبدالمهدی موسوی» روز شنبه در بازدید از ندامتگاه مرکزی اراک افزود: نشست کارگروه ویژه رسیدگی به امور زندانیان هر روز در دادگستری کل استان تشکیل می‌شود. 

وی ادامه داد: جرایم زندانیان استان مرکزی در این کارگروه مورد بررسی قرار گرفته و تا آنجا که امکان داشته باشد زمینه آزادی این افراد فراهم می‌شود.

رییس‌کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: از نگاه قوه قضاییه، زندان یک مجازات شخصی نیست و با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از زندانیان سرپرست خانواده نیز هستند ، بنابراین آزادی زندانیان با دستور ویژه رییس این قوه مهمترین رویکرد دادگستری کل استان مرکزی است.

حجت‌السلام والمسلمین موسوی بیان کرد: رسیدگی به امور زندانیان با قید فوریت همراه با بخشنامه‌ها و ابلاغیه‌های لازم یکی از سیاست‌های تحولی قوه قضاییه است و تا آنجا که امکان داشته باشد بخشنامه عفو در مورد زندانیان اجرایی می‌شود.

وی اضافه کرد: با شیوع ویروس کرونا با دستور ویژه رییس قوه قضاییه بسیاری از زندانیان به مرخصی فرستاده شدند که اعطای این میزان مرخصی در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران بی‌سابقه است.

رییس کل دادگستری استان مرکزی در این آیین ضمن بازدید از بندهای مختلف ندامتگاه مرکزی اراک مشکلات و مطالبات برخی از مددجویان را از نزدیک شنیده و دستورات لازم را صادر کرد.

۲۱۲شعبه دادسرا، دادگاه و دادگاه های عمومی، ۱۳۷ شعبه حل اختلاف و ۱۷۰ موسسه داوری به جمعیت یک میلیون ۴۱۴ هزار نفری استان مرکزی خدمات قضایی ارایه می‌کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.