«احمد طهرانی»  در گفت و گو با ایرنا افزود: نشست اعضای معتمدان هیات اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان خمین با استناد به ماده ۳۲ قانون انتخابات برگزار شد.
وی ادامه داد: این نشست با حضور اعضای هیات نظارت بر انتخابات خمین، اعضای اداری هیات اجرایی و ۳۰ نفر از معتمدان شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار خمین اظهار داشت: معتمدان دعوت شده از بین خود هشت نفر از اعضای اصلی و پنج نفر از اعضای علی‌البدل هیات اجرایی را با رای مخفی انتخاب کردند.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات گفت: در جمهوری اسلامی ایران، اداره حکومت و قانون‌گذاری در چارچوب اصول قانون اساسی با اداره و نظر ملت تعیین می شود و برگزاری انتخابات در حقیقت تبلور اراده و خواست مردم است.
فرماندار خمین افزود : انتخابات فرصتی برای گزینش بهترین‌ها است و باید گزینش اصلح در این رقابت سیاسی ملاک باشد.
طهرانی تصریح کرد : اجرای کامل قانون در برگزاری انتخابات از مواردی است که دست اندرکاران انتخابات باید سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی افزود : صیانت از حقوق داوطلبان و آرای مردم از دیگر وظایفی است که اعضای هیات اجرایی باید خود را ملزم به آن بدانند و برای تحقق آن تلاش کنند.
فرماندار خمین گفت: تشویق مردم برای حضور پرشور و مشارکت حداکثری در انتخابات نیز از موضوعات مهم است که اعضای هیات اجرایی و نظارت باید با تعامل بستر را برای تحقق این موضوع نیز فراهم کنند.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود.
خمین با جمعیت ۱۰۵ هزار نفر یک کرسی نمایندگی در مجلس  شورای اسلامی دارد. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.