سید «رحمان میرنظامی» روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: یکصد دستگاه از واگن‌های تولید شده ۲ محوره کانتینربر در شرکت فولاد درخشان اراک به سفارش شرکت پتروشیمی کرمانشاه تولید و آماده انتقال به این شرکت است.

وی ادامه داد: قیمت تمام شده هر یک از این واگن‌های تولیدی در شرکت فولاد درخشان اراک بیش از ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال برآورد می‌شود.

مدیرعامل شرکت فولاد درخشان اراک اظهار داشت: ۷۵ دستگاه واگن ۲ محوره نیز به سفارش شرکت ترکیب حمل و نقل ایران وابسته به صندوق بازنشستگان شرکت رآه‌آهن جمهوری اسلامی ساخته و تحویل شرکت بهره‌بردار شده است.

میرنظامی اضافه کرد: ۵۰ دستگاه واگن لبه بلند چهارمحوره نیز به ارزش هر واگن ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به سفارش شرکت آرمین،  تولید و به زودی تحویل شرکت بهره‌بردار می‌شود.

وی تاکید کرد: ظرفیت ساخت بیش از ۵۰۰ دستگاه انواع واگن باری در شرکت فولاد درخشان اراک وجود دارد و انتظار می‌رود با حمایت شرکت‌های بهره‌بردار در پرداخت تسهیلات کم‌بهره نسبت به پویایی شرکت‌های تولیدی اقدام شود.

شرکت صنایع آهن و فولاد درخشان اراک در سال ۱۳۷۵ به‌عنوان مرکز خدماتی شرکت فولاد مبارکه اصفهان راه‌اندازی و فعالیت خود را آغاز کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.