«عبدالحسین محمدی» روز شنبه در نشست هماهنگی نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز که با حضور نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد برگزار شد، افزود: این نهال‌ها  در ۲۷۰ هکتار از اراضی بیابانی طراز ناهید و ۲۰۰ هکتار از اراضی منطقه گردشگری چپقلی شهرستان اراک کشت می‌شود.

وی ادامه داد: این نهال‌ها با همکاری سازمان های مردم نهاد، اقشار مختلف مردم و ۲۰ دستگاه اجرایی استان در سه شهرستان ساوه، اراک و شازند کشت می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: کشت نهال باید در زمان خواب گیاه و فصل سرما انجام شود، بر این اساس برای کاهش خطا به دلیل تغییر اقلیم، کشت این نهال‌ها به صورت سراسری در کشور چهاردهم آذرماه انجام می‌شود.

محمدی افزود: یک هزار هکتار نهال کاری نیز برای جلوگیری از فرسایش خاکی و آبی تاپایان سال جاری در منطقه سرسختی شهرستان شازند انجام می‌شود.

وی کشت نهال در کویر میقان اراک را از جمله برنامه‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی عنوان کرد و ادامه داد: تا کنون ۱۲۰ هزار هکتار نهال‌کاری در راستای مقابله با ریزگردها و گرد و غبار در اراضی بیابانی کویرمیقان این شهرستان کشت شده است.

۱۴ میلیون اصله نهال چهاردهم آذرماه با همکاری سازمان‌های مردم نهاد، دستگاه‌های اجرایی و مردم در سطح کشور کشت می‌شود.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.