«فاطمه حسینی» رئیس هیات قایقرانی شهرستان ساوه در حاشیه رقابت‌های انتخابی تیم قایقرانی اسلالوم بانوان استان مرکزی که در دریاچه  ساوه در حال برگزاری است در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: رشته اسلالوم از جمله ورزش‌های مدال‌آور و المپیکی محسوب می‌شود که با توجه به بهره‌مندی ساوه از زیرساخت دریاچه،‌ امکان پیشرفت و پرورش استعدادها را دارد اما، نیاز است مسئولان همانند دیگر ورزش‌ها، ضمن حمایت مالی، در تامین ملزومات از جمله قایق ویژه اسلالوم و پارو اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه برگزاری این مسابقات در ساوه با قایق‌های امانی اراک انجام شده است، افزود: مسابقات انتخابی تیم قایقرانی اسلالوم بانوان استان مرکزی در سه رده سنی زیر ۱۲،‌ ۱۴ و ۱۶ سال نخستین بار در استان مرکزی و با حضور ۱۴ ورزشکار برگزار می‌شود که هشت نفر آنان را ورزشکاران اراک و بقیه را بانوان ورزشکار ساوجی شامل می‌شود.

رئیس هیات قایقرانی شهرستان ساوه ادامه داد: در استان مرکزی فقط شهرهای اراک و ساوه دارای زیرساخت لازم (آب و دریاچه)  برای ورزش اسلالوم هستند و امروز نیز میزبانی مسابقات به شهر ساوه رسید.

حسینی گفت: در این دوره از مسابقات ادر هر رده سنی ۲ نفر انتخاب می‌شوندکه در قالب تیم استان مرکزی روزهای ۲۱ تا ۲۴ آبان برای حضور در رقابت‌های کشوری در استان کهکیلویه و بویر احمد شرکت می‌کنند و در مسابقات پیش‌رو نیز از هر رده سنی سه نفر برای حضور در تیم ملی انتخاب می‌شوند.

وی اظهار داشت: اسلالوم از رشته‌های ورزشی نوپا در ساوه است و از حدود هشت ماه پیش با حضور شماری از بانوان قایقران که در حال یادگیری هستند،‌ فعالیت خود را آغاز کرد.

رئیس هیات قایقرانی ساوه  گفت: تا سه هفته آینده نیز یک دوره استعدادیابی در رشته اسلالوم بانوان در سطح شهرستان ساوه برگزار می‌شود و تلاش بر این است که با تهیه قایق از فدراسیون، این رشته ورزشی را تقویت شود.

حسینی گفت: علاقه‌مندان زیادی برای شرکت در رشته تک نفره این ورزش در ساوه وجود دارند اما، مشکل اصلی این است که به اندازه نیاز قایق و پارو موجود نیست و با چهار قایق کایاک نمی‌توان برنامه‌های آموزشی را به پیش برد.

وی گفت: بانوان ساوجی چند ماه است که با قایق کاناپولو تمرین می‌کنند و برای رقابت‌های کنونی رشته اسلالوم کمبود قایق از اراک تامین شده با این حال امید است که  در مسابقات انتخابی استان، حداقل ۲ بانوی ورزشکار ساوجی حضور داشته باشند.

شهرستان ساوه دارای ۷۲ باشگاه و ۳۷ هیات ورزشی است و اکنون نیز در رشته های تیمی دارای ۲ تیم فوتبال و فوتسال در جام آزادگان و لیگ برتر است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.