مقدمات قانونی بازگشایی سینما فرهنگ اراک و تعمیرات آن توسط مالکان فراهم شده و مدیر و سرمایه گذار آن باید در بازه زمانی کوتاه این مجموعه را در خور آبرو و شان اراک تعمیر کنند تا زمینه فعالیت مجدد آن فراهم شود.

به گزارش ایلنا از اراک حجت‌الاسلام دانشی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با اعلام این خبر  در جمع خبرنگاران گفت:  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اجازه تغییر کاربری سینما فرهنگ اراک را نمی‌دهد و با پیگیری هایی که برای رفع نواقص آن در دست انجام است، این مکان فرهنگی به زودی فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

دانشی گفت: استان مرکزی به لحاظ ساختارهای فرهنگی و هنری کمبود دارد که جبران آنها به میزان اعتبارات موجود و مشارکت با دستگاه های خدماتی وابسته است اما در خصوص سینما فرهنگ این مکان مرکزی نوستالژیک برای اراکی ها است و به عنوان مطالبه ای جدی باید با برنامه های هدفمند در مدیریت شهری و استفاده از ظرفیت های موجود به پردیس سینمایی تبدیل شود.

وی افزود: ایجاد پردیس سینمایی حق مردم کلانشهر اراک است و توقع غیرمتعارفی نیست چرا که حتی شهرداری‌های تابعه استان مرکزی نیز این را در کارنامه خود دارند.

وی عنوان کرد: متاسفانه آمارهای حوزه سینمایی اراک نه در قیاس با شاخص های بین المللی بلکه در مقایسه با استانداردهای کشوری نیز فاصله معناداری دارد و این مهم محصول سال‌ها غفلت از بهبود زیرساخت‌های این حوزه است و ادامه این شرایط پذیرفتنی نیست.

سینما فرهنگ اراک در سال ۱۳۳۹ با نام «سینما دنیا» کار خود را آغاز کرد و در تمامی عمر ۵۹ ساله خود محملی برای حضور اهالی فرهنگ و هنر اراک بوده و مردم این شهر تولیدات متنوع سینمایی را بر پرده نمایش آن مشاهده کرده اند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.