اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، « بهروز اکرمی» عصر چهارشنبه در آیین بازدید از کوی امام علی(ع) اراک، افزود: اجرای برنامه های توانمند سازی توسط دستگاه های خدمات رسان و فرهنگی برای جلوگیری از بروز انواع آسیب های اجتماعی ضرورت اجتناب ناپذیر است و باید در اولویت های مسئولان قرار گیرد.
وی ادامه داد: راه اندازی و تجهیز کانون های فرهنگی و هنری، فراهم کردن زمینه استفاده از سالن ها و مکان های ورزشی به صورت رایگان و نیز اجرای برنامه های اجتماعی و مذهبی از مهمترین عوامل پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که باید در مناطق حاشیه نشین جاری باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: گسترش فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در مناطق حاشیه نشین می تواند بحران در این بخش ها به فرصت تبدیل کند.
اکرمی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران از پشتوانه مردمی برخوردار است و منابع و میزان برخورداری ها باید به صورت عادلانه در تمامی نقاط شهری و روستایی توزیع شود.
وی تاکید کرد: چندین سالن ورزشی در منطقه امام علی(ع) اراک وجود دارد که به دلایل مختلفی جوانان این منطقه نمی توانند از آنها استفاده کنند، بنابرابن اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی وظیفه دارد هماهنگی های لازم برای استفاده رایگان جوانان این منطقه از اماکن ورزشی را در دستور کار قرار دهد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: دستگاه های اجرایی به دلایل مختلف نتوانسته اند زمینه مشارکت اهالی منطقه امام علی(ع) را در مسائل اجتماعی و فرهنگی فراهم کنند چرا که مردم این منطقه تا کنون برای دریافت اسناد منازل اقدام نکرده اند، بنابراین باید کارگروهی با حضور دستگاه های مسئول ایجاد و نسبت به صدور اسناد املاک مردم ‌در این منطقه اقدام شود.
اکرمی ادامه داد: ساماندهی بازارچه، اجرای دقیق طرح تفصیلی، راه اندازی کارگاه آموزش فنی و حرفه ای و همچنین به ثبت رساندن یک سازمان مردم نهاد با هدف مشارکت ساکنان این منطقه از دیگر اقداماتی است که باید در اسرع وقت انجام شود.
وی تاکید کرد: فرماندار اراک وظیفه دارد هر ماه یکبار با نمایندگان مردم منطقه امام علی (ع) نشستی برگزار کرده و نسبت به تحقق خواسته های مردم این منطقه و همچنین پیگیری مصوبات نشست امروز اقدام کند.
فرماندار شهرستان اراک نیز گفت: کوی امام علی(ع) با بیش از 50 هزار نفر جمعیت از نقاط کم برخوردار این شهر محسوب می شود.
«حسین بختیاری» افزود: مهمترین خواسته مردم این منطقه صدور اسناد مالکیتی منازل است که مقدمات این کار با پرداخت مبلغ ناچیز از سوی ساکنان فراهم شده است.
وی، گسترش فضاهای آموزشی، ورزشی، فرهنگی، تفریحی و شبانه روزی شدن درمانگاه را از دیگر خواسته های مردم این منطقه عنوان کرد.
اراک مرکز استان مرکزی است و بیش از 640 هزار نفر جمعیت داد.
3017/3075
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.