باران شیخی پس از ۲۷ روز به دلیل ربوده شدن توسط یک باند گروگانگیری به خانه بازگشت.

به گزارش ایلنا،  باران شیخی دختر ۸ ساله اهل مهاجران شازند پس از ۲۷ روز دوری از خانه وارد استان مرکزی و شهر اراک شد تا به همراه خانواده به مهاجران محل خانه و زندگی خود برود.
 
«باران شیخی» دختر ۸ ساله شازندی که در بیست و چهارم فروردین ۹۸ در مسیر خانه به مدرسه به وسیله افراد ناشناس ربوده شده بود، با تلاش شبانه روزی دستگاه قضا، نیروی انتظامی و امنیتی در سحرگاه هفدهم اردیبهشت ۹۸ از چنگال ربایندگان آزاد شد و متهمان و ربایندگان در چابهار دستگیر شدند.
 
این کودک دیروز هجدهم اردیبهشت ۹۸ در ستاد نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان با پدر و مادرش ملاقات کرد و بعد از گذراندن مراحل قانونی امروز به استان مرکزی بازگشت.
 
۲۴ فروردین سال جاری ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه از طریق تماس با مرکز سامانه ۱۱۰ استان مرکزی اعلام شد که دختری ۸ ساله به نام «باران شیخی» ساعت ۷:۴۰ از خانه به مقصد مدرسه خارج شده و با گذشت ۶ یا ۷ ساعت به منزل مراجعه نکرده است.

با پیگیری پلیس مشخص شد باران مفقود نشده و مورد ربایش و آدم ربایی قرار گرفته است که بلافاصله پلیس اقدامات خاص خود را در جهت پیگیری و رهاسازی باران آغاز و دو تیم از کارآگاهان خبره آگاهی استان مرکزی به زاهدان اعزام شدند و ۲ نفر از آدم ربا‌هایی که در استان مرکزی باران را سوار خودرو کرده و به چابهار منتقل کرده بودند، دستگیرشدند.
 
در این رابطه دستگاه قضا، اعضای شورای تامین استان و استاندار مرکزی و پلیس با اولویت سالم بازگرداندن باران به خانواد‌ه‌اش با جدیت پرونده را پیگیری کردند تا اینکه سرانجام با اقدامات پلیسی و اطلاعاتی آدم ربایان دستگیر و باران پس از ۲۳ روز ربایش آزاد شد.
 
سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به ارتباط باران با خانواده گفت: باران در طول مدت ربایش توانسته ۳ بار با خانواده تماس بگیرد؛ اولین تماس ۲۴ ساعت پس از ربایش، بار دوم پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه که حدود ۲۰ دقیقه با خانواده صحبت کرده و بار سوم هم روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه حدود ساعت ۴ بعدازظهر بوده که این نشان می‌داد باران در سلامت کامل است.

باران7

باران5

باران6

باران4

باران3

باران2

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.