اخبار مرتبط

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر «سیروس سلمان نژاد» افزود: این فرآورده ها در چهار هزار و 910 مورد بازدید و بازرسی از مراکز و اماکن تولید، بسته بندی، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی در طرح نوروزی این اداره کل کشف و از چرخه انسانی خارج شد.
وی ادامه داد: طرح تشدید نظارت‌های نوروزی بر واحدهای نگهداری، بسته بندی و عرضه فرآورده های خام دامی از 20 اسفند سال گذشته تا 17 فروردین‌ سال جاری در استان مرکزی اجرایی شد.
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی بیان کرد: 35 واحد متخلف در این طرح شناسایی شد که از این تعداد 2 واحد تعطیل، 27 واحد به تعزیرات حکومتی و 6 واحد به دادگاه مواد غذایی معرفی شدند.
دکتر سلمان نژاد یادآور شد: 59 گروه ثابت و سیار از بازرسان بهداشتی در طرح نظارت های نوروزی وظیفه نظارت بر واحدهای نگهداری، عرضه و بسته بندی مواد خام دامی را در استان برعهده داشته و در این طرح یک هزار و 804 مرکز مورد بازرسی و نظارت قرار گرفتند.
وی سرکشی و نظارت بر بازارهای محلی، کشتارگاه‌های دام و طیور، سردخانه‌ها، مراکز تولید، بسته بندی، عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی، رستوران‌های درون‌ شهری و بین‌ راهی را از جمله فعالیت های بازرسان دامپزشکی استان مرکزی در طرح تشدید نظارت نوروزی این اداره کل عنوان کرد و گفت: در این طرح 31 مورد نمونه برداری نیز از این مراکز انجام شد.
وی از مردم خواست با توجه به اهمیت بهداشت در فراورده‌های دامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌ رسانی 1512 به اداره ‌کل دامپزشکی اطلاع دهند.
استان مرکزی با 12 شهرستان و یکهزار و 539 روستا، دارای 899 واحد پرورش طیور، 491 واحد گاوداری صنعتی و 191 واحد کارگاه پرورش آبزیان است.
1955/3075
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.