اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، دکتر « سید محمد جمالیان» در آیین بهره برداری این طرح که همزمان با 74 طرح دیگر کشور، به بهره برداری رسید، افزود: دانشگاه علوم پزشکی اراک براساس سند توسعه شبکه ملی مراقبت از سرطان جز مراکز تیپ 2 محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی اراک، به منظور بررسی کارشناسی و تحقیقات علمی هدفمند، علل بروز بیماری سرطان در استان مرکزی در حال پیگیری است.
جمالیان تصریح کرد: سرطان در استان مرکزی به مانند دیگر استان های کشور، دومین عامل مرگ ناشی از بیماری‌های غیرواگیر است.
وی افزود: سرطان معده، پوست، ریه شایع ترین موارد در بین مردان و سرطان پستان، روده بزرگ و معده بیشترین شیوع را در بین زنان دارد.
سرپرست دانشگاه علوم ‌پزشکی استان مرکزی با شاره به بهره برداری از مرکز تشخیص زود هنگام سرطان در بیمارستان آیت‌ الله خوانساری ادامه داد: این مرکز در 600 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی بیان کرد: این مرکز به ماموگرافی، آندوسکوپی و کولونوسکوپی مجهز شده و با تخصیص اعتبار لازم عملیات توسعه نیز در آن پیش بینی شده است.
بیمارستان آیت الله خوانساری اراک به عنوان مرکز مادرتخصصی درمان سرطان استان مرکزی و غرب کشور مطرح است که هم اینک خدمات شیمی درمانی و پرتودرمانی به بیماران در آن ارائه می شود.
با راه اندازی این طرح توسعه علاوه بر ایجاد ظرفیت های تشخیصی و کلینیکی تخصصی، زمینه افزایش 96 تخت بیمارستانی جدید برای بیمارستان آیت الله خوانساری اراک مهیا شد.
استان مرکزی با یک میلیون و 414 هزار نفر جمعیت با 12 شهرستان دارای 20 بیمارستان فعال با یک هزار و 945 تخت مصوب و 750 تخت فعال در قالب 85 بخش درمانی است.
6991/3075
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.