«بهنام نیکفر» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 15 شرکت خارجی از کشورهای چین، ایتالیا، ترکیه، هند و امارت و جمعی از تجار سنگ از کشورهای ترکیه، روسیه، چین، آذربایجان و پاکستان در یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران شرکت می کنند.
وی اظهارداشت: یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران 17 تا 20 مهر ماه جاری در نیم ور محلات برگزار می شود.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: در این نمایشگاه بین المللی از انجمن سنگ پاکستان دعوت شده تا به عنوان خریدار حضور داشته باشد.
نیکفر افزود: انجمن سنگ پاکستان علاوه بر خرید محصولات موجود در نمایشگاه از معادن سنگ منطقه بازدید می کند تا فعالیت تجاری خود را با این معادن ادامه دهد.
وی اضافه کرد: چندین شرکت از جمهوری آذربایجان و خریدار سنگ از کشور روسیه برای حضور در نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در محلات اعلام آمادگی کرده اند.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: تجار این کشورها برای خرید سنگ های تراورتن و مرمریت به نمایشگاه می آیند و مهمترین هدف آنان تجارت این نوع محصولات است.
نیکفر افزود: حجم تقاضای تجار برای خرید سنگ های مرمریت و تراورتن به قدری است که مجموعه بزرگی برای تامین سنگ های مورد نیاز آنان با هم همکاری می کنند.
وی ادامه داد: پیش بینی شده در نمایشگاه امسال تمامی سنگ های کوپ به طور کامل به تجار و بازرگانان بین المللی فروخته شود.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: علاوه بر این چندین شرکت تولیدی از چین و ترکیه و 2 شرکت از امارات متحده عربی به عنوان غرفه دار و فروشنده در این نمایشگاه حضور دارند.
نیکفر بیان کرد: شرکت های امارات در نظر دارند سنگ های فرآوری شده کشور هند را به نمایش بگذارند و شرکت های دیگر اغلب تولید کننده لوازم مصرفی و ماشین آلات سنگین هستند.
وی خاطر نشان کرد: طبق تفاهم نامه با نمایشگاه های معتبر دنیا همکاری نزدیکی تدارک شده و در نمایشگاه یازدهم سنگ ایران نمایندگان شیامن و شویتوی چین، نمایشگاه های سنگ هند، ازمیر و بورسای ترکیه به عنوان غرفه دار حضور می یابند.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی سنگ ایران گفت: با توجه به تاثیر رسانه ها در رشد و توسعه صنعت سنگ ایران تلاش می شود تا علاوه بر حضور پر رنگ رسانه های داخلی، مجلات بین المللی صنعت سنگ دنیا نیز در نمایشگاه یازدهم حضور داشته باشند.
نیکفر گفت: نخستین بار مجلات معتبر و بین المللی و تخصصی صنعت سنگ دنیا نظیر مارموماشین ایتالیا، دنیای سنگ ترکیه، تکنولوژی سنگ ترکیه، استون پانورامای هند، استون ریوییوهند و بیزینس سنگ روسیه برای حضور در نمایشگاه بین المللی سنگ محلات دعوت شده اند.
وی افزود: برای این نشریات امکانات اختصاصی به همراه مترجم و راهنما در نظر گرفته شده تا فعالان صنعت سنگ ایران بتوانند با آن ها ارتباط برقرار کنند و قابلیت های خود را در سطح بین الملل بشناسانند.
نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ ایران در 10 کیلومتری جاده محلات به شهر نیم ور بعد از شهرک صنعتی شهید بابایی برپا می شود.
تولیدات متنوع صنعت سنگ ایران و کشورهای دیگر در هشت سالن تخصصی این نمایشگاه بین المللی در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.
محلات قطب تولید سنگ نما کشور است که در فاصله 105 کیلومتری اراک قرار گرفته و 55 هزار نفر جمعیت دارد.
7277/6013/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.