سعید فیلی روز یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان افزود: در حال حاضر قیمت انواع گوشت قرمز در این شهرستان بین ۶۵ تا ۸۹ هزار تومان در هر کیلوگرم در واحدهای صنفی عرضه می شود.

وی توضیح داد: کاهش قیمت گوشت قرمز در این شهرستان با همکاری واحدهای صنفی منتخب و در راستای حمایت از اقشار مختلف جامعه صورت گرفته است.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت رامسر وضعیت کرایه حمل و نقل عمومی در سطح شهرستان را هم تشریح کرد و اظهار داشت: هم اکنون نرخ کرایه مسیرهای مختلف همانند گذشته محاسبه می شود و تاکنون در زمینه دریافت کرایه از سوی صاحبان خودروهای مسافربری مشکل خاصی وجود نداشته است.

وی خطاب به مردم رامسر از آنان خواست تا در صورتی که راننده خودروهای مسافرکش به صورت خودسرانه اقدام به افزایش نرخ کرایه کرد و یا پول بیشتری از این بابت طلبید، موضوع را با شماره تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

فیلی گفت: به منظور حفظ قیمت و فراهم شدن آرامش در بازار، اعضای ستاد تنظیم بارار عموما در شیف های صبح و عصر و در برخی از اوقات شب ها قیمت اقلام فروشگاه ها را رصد می کنند تا مردم دچار مشکل نشوند.

افزایش قیمت تخم مرغ 

وی با اشاره افزایش ۲۰ درصدی قیمت تخم مرغ گفت :‌ از انجایی که تولید تخم مرغ در این شهرستان انجام نمی شود و نیاز روزانه منطقه باید از شهرهای مجاور خریداری و حمل شود، به همین خاطر با افزایش ۲۰ درصدی  قیمت در حال حاضر هر دانه تخم مرغ با قیمت ۸۵۰ تومان عرضه می شود.

این مسئول افزایش قیمت برخی از اقلام میوه و تره بار در شهرستان را هم تایید کرد و افزود:‌ افزایش قیمت انواع میوه و تره بار به دلیل تامین و حمل آن از خارج شهرستان بوده است و افزایش قیمت برخی از اقلام به عرضه و تقاضا مربوط می شود ضمن اینکه این امر در تمام کشور رخ داده و صرفا مربوط به شهرستان رامسر نیست .

رئیس صنعت ، معدن و تجارت رامسر با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت قیمتی اقلام در بازار ثابت است و هیچگونه کمبودی برای تامین مایحتاج مردم وجود ندارد، از شناسایی و برخورد با برخی متخلفان خبر داد و گفت:‌ عمده تخلفات واحدهای صنفی شهرستان در بخش گران فروشی و عدم عرضه کالا بوده است.

وی افزود : از زمان اجرای  طرح سهمیه بندی بنزین طی دو هفته گذشته تاکنون ۸۴ مورد تخلف به ارزش ۴۳ میلیون و ۹۶۴ هزار تومان به ثبت رسید.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت رامسر گفت:‌ در این مدت اعضای ستاد رصد و تنظیم بازار ۵۲۴ مورد بازرسی از سطح شهرستان انجام دادند که پرونده صاحبان متخلف واحدهای صنفی برای رسیدگی به اداره تعزیراتی شهرستان ارسال شده است.
در این جلسه همچنین اعضای ستاد تنظیم بازار نقطه نظرات خودشان در ارتباط با وضعیت بازار شهرستان رامسر بیان کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.