به گزارش عصر روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان مازندران ،عباسعلی نجفی  افزود  بدلیل بارش شدید باران و رانش زمین،آب بردگی درمسیرها ، خسارات به زیرساخت‌های محور مواصلاتی وارد شده است .

وی طول راههای آسیب دیده  را در ۲۰ نقطه از  راه های صلی و فرعی و روستایی در شهرستان های بهشهر و گلوگاه در شرق مازندران به مساحت حدود ۱۵ کیلومتر اعلام کرده است.
نجفی خاطرنشان کرد: باران شدید باران و ورود گل و لای به سطح جاده باعث مسدود شدن موقتی محور اصلی بهشهر به گلوگاه شد که با حضور به موقع راهداران و ارسال تجهیزات راهداری این محور در کمترین زمان بازگشایی و تردد نیز در آن برقرار شد.
به گفته  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای مازندران در حال حاضر عوامل راهداری به طور شبانه روزی با استفاده از۲۰دستگاه ماشین آلات راهداری سبک،نیمه سنگین و سنگین برای خدمات رسانی به مردم در محورها  استقرار دارند.
سیل فروردین ماه سال جاری و اواخر اسفند ۹۷ نیز به حدود ۲ هزار کیلومتر از راههای استان مازندران پنج هزار میلیارد ریال خسارت وارد کرد که براساس آخرین گزارش صرفا ۶۰۰ میلیاردریال اعتبار برای مرمت و بهسازی این راههای خسارت دیده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی اختصاص داده شد که ۱۱ درصد از میزان خسارت ها را پوشش می دهد.
مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر محور اصلی و فرعی دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.