به گزارش خبرنگار ایرنا ، همانطور که اداره کل هواشناسی مازندران پیش بینی کرد با ورود و استقرار جریان جنوبی که از سمت خشکی به سمت دریا حرکت کرد دمای هوای استان  گرم شد به طوریکه بیشینه دمای امروز چهارشنبه به ۴۰ درجه سانتی گراد رسید.

همچنین بنا بر گزارش اداره کل هواشناسی مازندران روز گذشته نیز مردم استان هوای گرمی را پشت سر گذاشتند به طوریکه بیشینه دما به میزان ۳۵ درجه سانتی گراد برای قائمشهر ثبت شد. 

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: دمای هوای استان طی ۲ روز اخیر افزایش داشت به طوریکه امروز و در گرمترین ساعت بیشینه دما در مناطق مرکزی و شرقی استان ۴۰ درجه سانتی گراد ثبت شد .

سعید غلامپور با اشاره به اینکه افزایش دما در استان مازندران به صورت یکسان نبود، ادامه داد: در مناطق غربی با پنج درجه کاهش بیشینه دمای این منطقه حدود ۳۵ درجه ثبت شد. 

وی این افزایش دما را ناشی از ورود و استقرار جریان جنوبی در مازندران دانست و افزود: از فردا و با شمالی شدن این جریان هوا این شرایط جوی تغییر می‌کند و دمای هوا کاهش می‌یابد. 

به گفته این کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران، بیشینه دما استان فردا به ۳۴ درجه خواهد رسید و این کاهش دمای هوا تا روز شنبه ادامه خواهد داشت به طوریکه دمای هوا برای روز شنبه به ۲۹ درجه سانتی گراد خواهد رسید. 

غلامپور گفت: بارش های پراکنده در مناطق جلگه ای و ساحلی و رگبار پراکنده در ارتفاعات شرایط جوی مازندران در این روزها می باشد. 

وی همچنین در خصوص شرایط دریا افزود: هم اکنون دریا مواج است و از عصر امروز از مواج بودن دریا کاسته می شود اما از فردا با مواج شدن دریا، شنا کردن ممنوع می شود.

/ ۱۸۹۹۲۰۹۶

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.