اخبار مرتبط

مدیر عامل شرکت سیماب شیر محمودآباد گفت: دادستانی این شهرستان در اقدامی عجیب دستور به توقیف یک واحد تولیدی با اشتغال 30 کارگر را داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،شرکت سیماب شیر در شهرستان محمودآباد از واحدهای تولیدی است که در ریخته گری از جمله قطعات فلزی کشاورزی،شیرآلات وجعبه های صنعتی،قطعات وزارت دفاعی ، شمش های فلزی و... فعالیت می کرد .

این شرکت که با حضور سرمایه گذار جدید، جان تازه ای برای فعالیت گرفته و در حال توسعه فعالیتش بود به ناگاه توسط دادستانی محمودآباد و در اقدامی عجیب توقیف شد.

با این توضیح که یکی از کارکنان این کارخانه از کار برکنار شد و طرح دعوی کرد، دادستانی محمود آباد نیز این واحد تولیدی را به 40 میلیون تومان محکوم و در اقدام به توقیف کوره 1میلیارد تومانی این کارخانه می کند که قلب تولید این واحد صنعتی است!

دادستانی محمودآباد در حالی دست به این اقدام زده است که مدیرکل سابق دادگستری و استاندار مازندران سال گذشته بارها اعلام کرده اند که به هیچ وجه اجازه تعطیلی یا توقیف یک واحد تولیدی فعال را نخواهند داد. این واحد تولیدی زمانی توقیف شد که 30 کارگر در آن مشغول به فعالیت بودند و اکنون بیکار شده اند.

به گفته مدیر عامل این واحد تولیدی دادستانی محمودآباد نسبت به نامه نگاری های متعدد برای عدم توقیف این واحد تولیدی  بی تفاوت بوده و زندگی 30 کارگر را برای شکایت یک کارگر به اختلال کشیده است.

این مهم در شورای اشتغال استانداری توسط رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران به استاندار تذکر داده شد، وی فرماندار محمودآباد را مامور به حل این مشکل کرد اما گویا  فرمانداری هم نتواست جلوی توقیف را بگیرد.

سید محمود دریاباری که عمده سهام این شکت را خریده است و به نوعی مدیرعامل جدید این مجموعه به حساب می آید، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بارها با دادستانی شهرستان محمودآباد ارتباط برقرار کردیم، اظهار کرد: دادستان محمودآباد نسبت به نامه هایی که از استان مبنی بر عدم توقیف کارخانه به داداستانی محمود آباد ارسال شده بی تفاوت است.

وی افزود: برای پرداخت بدهی آمادگی داریم اما چرا به جای طلب 40 میلیون تومانی باید کوره 1میلیارد تومانی را توقیف کنند تا کارخانه دیگر قادر به تولید نباشد؟

مدیر عامل شرکت سیماب شیر محمودآباد افزود: ادوات گران قیمت زیادی در کارخانه وجود داشت که دادستانی می توانست آن ها را به ازای طلب این خانم جلب کند  اما قلب کارخانه را از جا درآوردند، واقعا جای تعجب دارد؟

وی با بیان اینکه علاوه بر بیکاری 30 کارگر به ازای هر روز تعطیلی 15 میلیون تومان ضرر می کنیم، تصریح کرد: سرمایه گذار جدیدی سهام شرکت را خرید و در حال راه اندازی و تقویت تمامی خطوط تولیدی بود و قصد داشتیم افزایش نیروی کار داشته باشیم.

این سرمایه گذار خاطر نشان کرد: در سال رونق تولید انتظار داشتیم رفتاری مناسبت تر با واحدی که فعال است داشته باشند اما به جای تعامل اقدام به خارج سازی این واحد تولیدی از مسیر تولید کردند.

مدیرعامل شرکت سیماب شیر گفت: متاسفانه داداستانی محمودآباد بدون توجه به سرمایه گذاری صورت گرفته، اشتغال مجدد و فعال بودن کارخانه اقدام به توقیف آن کرده است.

وی افزود: زمانیکه که کارگران مشغول به کار و در حال تولید بودند برای بدهی 40 میلیون تومانی، کوره 1میلیارد تومانی کارخانه را توقیف کردند، در حالیکه تجهیراتی در کارخانه وجود داشت که می توانستند با توقیف آن اجازه دهند کارخانه به تولیدش ادامه دهد؛ ما آماده ایم این بدهی را پرداخت کنیم اما کسی همراهی نمی کند.

به گفته دریاباری بیش از 250 میلیون تومان برای تجهیز و نوسازی این کوره هزینه شد این در حالیست که مزایده و تحویل کوره و به گل نشاندن کارخانه با بیکاری شمار زیادی از شهروندان همراه بوده است،لذا صرفنظر از اینکه کوره مذکور در اثر نوسان ارز هم اکنون 2 برابر ارزش مبلغی ارزیابی در مزایده افزایش قیمت داشته و برگزاری و تحویل کوره این حیث نیز خزان جبران ناپذیری را وارد می سازد.

دریاباری در ادامه از پیگیری های مجدانه فرماندار محمودآباد برای حل و فصل مشکل این واحد تولیدی قدردانی کرد.

در سال رونق تولید وقتی واحد تولیدی در حال تولید است چرا نهادی که انتظار می رود حامی تولید باشد اینگونه رفتاری قهر آمیز با آن می شود، دادستانی محمودآباد بطور حتم می توانست راهکاری درست و اصولی را برای کارگر و کارفرما اتخاذ کند، اگر این شرکت تخلف هم داشته باشد دلیل قانع کننده ای نبود که کوره بزرگی را برای شکایت و طلب 40 میلیون تومانی از جا بکنیم و کارخانه را از کار بیاندازیم!

منتظر پاسخ نهادهای مسئول در این زمینه هستیم.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.