اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام محمود مشایخ در خطبه‌های نماز جمعه نوشهر افزود: خروج آمریکا از توافق برجام یکی از مهم‌ترین اتفاقات تلخ سال محسوب می‌شود.
وی تأکید کرد: این در حالی است که رهبر معظم انقلاب از همان ابتدا گفته بود که مسئولان کشور همه‌ چیز را به برجام گره نزنند.
امام‌جمعه نوشهر ادامه داد: البته بعضی هم گفتند از برکات برجام این بود که جنگ را از ایران دور کرد درحالی‌که این ادعا درست نیست.
مشایخ اظهار داشت: قصهٔ حملهٔ آمریکا به ایران، نخ‌نما شده است و به عقیده ما دشمن نمی‌توانست و نمی‌تواند حمله کند زیرا با یک ملت و با یک رهبر بی‌نظیر طرف است.
وی گفت: دلیل دیگر آن است که آنان خبر از توان دفاعی ما دارند و می‌دانند ایران ضعیف نیست و نتایج جنگ‌های نیابتی را دیدند و گذشته از این نمی‌توانند بر ضد ایران اجماع جهانی ایجاد کند.
او افزود : از دیگر رخدادهای تلخ امسال، گرانی و نوسان شدید بازار و کوچک شدن سفرهٔ مردم درنتیجهٔ سوء مدیریت و نبود نظارت بر بازار و همچنین طمع بعضی‌ها است .
امام‌جمعهٔ نوشهر گفت : در چنین اوضاعی و با توجه به نزدیکی عید نوروز، شایسته است با کمک به نیازمندان اطراف خود و همچنین اقوامی که محتاج هستند، مشکلات اقتصادی آنان را کاهش دهیم.
وی افزود: اقدام تروریستی در اهواز و چابهار که منجر به شهادت تعدادی از هم‌وطنان عزیز شد نیز از دیگر حوادث تلخ سال 1397 بود.
مشایخ گفت : امسال اتفاقات شیرینی هم روی داد که شکست داعش در عراق و سوریه از مهم‌ترین آن‌ها بود و رهبر انقلاب نیز به‌پاس نقش ارزندهٔ سردار قاسم سلیمانی در این پیروزی، به‌تازگی نشان ذوالفقار را به وی اعطا کرد.
وی سفر اخیر رئیس‌جمهور را به عراق از دیگر شیرینی‌های سال برشمرد و اضافه کرد: درحالی‌که رئیس‌جمهور آمریکا پنهانی به عراق رفت و مقامات این کشور حاضر به دیدار با وی نشدند، رئیس‌جمهور ما آشکارا به عراق سفر کرد و مقامات عراق به‌خوبی از وی استقبال کردند.
او سفر بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه به ایران و همین‌طور سفر رهبر معظم انقلاب به دانشگاه دریایی امام خمینی نوشهر را از دیگر شیرینی‌های سال بیان کرد.
وی با اشاره به نزدیکی سال نو و مسافرت‌های نوروزی، از مردم خواست مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و مواظب باشند در مناطق جنگلی آتش‌سوزی رخ ندهد.
7517/ 1602/1654
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.