اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد حسین زادگان روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه معاونان عمرانی استانداری مازندران افزود: برخی از فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم بر کشور مربوط به کم کاری گذشته است که به دلیل کمبود، ما نیازمند تامین این مواد از خارج کشور داریم.
وی اضافه کرد: در چنین شرایطی ما نیاز به مبادلات مالی و بانکی با خارج برای تامین این نیازمندی ها داریم که باید شرایط آن برای ارتباط با خارج فراهم شود.
نماینده عالی دولت در مازندران به مشکلات تامین مرغ و گوشت در کشور اشاره کرد و این معضل را ناشی از تامین نهاده های دامی دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه برای خودکفایی نهاده های دامی در کشور در سال های گذشته کم کاری شد و این نیاز به خارج در شرایط تحریم تولید داخلی را با مشکل مواجه کرد و نباید تمام این مشکلات را بر دوش تنها دولت گذاشته شود.
حسین زادگان از رقبای سیاسی دولت خواست تا انتقاد منصفانه نسبت به عملکرد دولت داشته باشند و این انتقادات نیز با لحاظ کردن شرایط تحریم انجام گیرد.
*** بهره گیری از فرصت ها
استاندار مازندران در این نشست گفت: در شرایط فعلی ما باید از کارهای خطا و آزمون بپرهیزیم و فرصت اشتباه نداریم.
حسین زادگان افزود: ما باید از نیروهای با تجربه و جوان در حوزه مدیریتی استفاده کنیم و این برنامه نیز در مدیریت ارشد استانی جدید در حال انجام است.
وی ضمن قدردانی از معاون عمرانی سابق استانداری مازندران که به عنوان معاون وزیر راه و شهرسازی ارتقاء یافت از شهرداران خواست تا با معاون عمرانی جدید استانداری که از نیروهای جوان و با تجربه است؛ همکاری کنند.
*** شهرداران خط مقدم مازندران پاک
استاندار مازندران پسماند و شیوع آفات در جنگل ها را از مهمترین معضل فعلی پیش روی این استان بیان کرد و برنامه میراث ماندگار و مازندران پاک را در راستای کاهش این معضل بیان کرد.
حسین زادگان افزود: در راستای طرح میراث ماندگار طرح کاشت یک میلیون اصله نهال در استان در دستور کار قرار گرفت و تاکنون نیز بخش زیادی از این طرح عملیاتی شد.
وی اضافه کرد: این طرح باید در تمام فصول سال در مناطق شهری و روستایی اجرایی شود و نقش شهرداران در این حوزه بیشتر است.
استاندار مازندران معضل پسماند و تولید روزانه سه هزار تن زباله در این خطه شمال کشور را مشکل دیگر زیست محیطی دانست و خواهان ساماندهی زباله ها و پاکسازی حریم شهرها از سوی شهرداران شد.
نماینده عالی دولت در استان مازندران اظهار داشت: ما برای حفظ فضای طبیعی این استان تلاش کنیم و شهرداران وارد گود شوند و وظیفه خود را به درستی ایفاء کنند.
استاندار مازندران گفت: ما برای توسعه استانی نیاز به بهره گیری از ظرفیت تمام دستگاههای دولتی، غیر دولتی و تشکل های مردمی داریم و باید از این ظرفیت ها برای پیشرفت استفاده کنیم.
حسین زادگان افزود: طرح چگونگی بهره گیری از این ظرفیت ها در استانداری در حال بررسی است و امیدواریم بتوانیم برنامه ای را برای این بخش پی ریزی کنیم.
مازندران 58 شهر دارد که 53 درصد از جمعیت سه میلیون و 283 هزار نفری استان در این مناطق سکونت دارند.
6982/1899
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.