اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد خانی نوذری روز دوشنبه در نشست خبری افزود: براساس آمار حدود 500 هزار واحد مسکونی در روستاهای این خطه شمال کشور برپاست که تاکنون 270 هزار واحد نوسازی و مقاوم سازی شد و حدود 9 هزار واحد جدید نیز در سال جاری در دستور کار قرار داده شد.
وی اضافه کرد: این در حالیست که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی توجه چندانی به آبادانی روستاها به خصوص مسکن روستایی نشده بود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: در این مدت برای ارزش گذاری به واحدهای مسکونی در این روستاها حدود 270 هزار واحد مسکونی موفق به دریافت سند مالکیت شدند.
نوذری مهمترین مزیت سند دار شدن واحدهای مسکونی را تعیین تکلیف مالکیت ، ارزش گذاری برای این واحدها و تامین وثیقه بانکی بیان کرد.
وی اضافه کرد: در شرایط فعلی نیز تسهیلات بلاعوض و بانکی برای نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در اختیار روستاییان قرار داده می شود و متقاضیان می توانند از این وام ها استفاده کنند.
به گفته وی بنیاد مسکن برای رونق بخشی به واحدهای مسکونی روستایی و کمک به اقشار کم درآمد تسهیلات بلاعوض نیز در اختیار متقاضیان روستایی قرار می دهد.
**** اجرای طرح هادی در 50 درصد روستاها
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران اجرای طرح هادی در روستاها را از دیگر برنامه های این نهاد انقلابی بیان کرد و گفت: تاکنون برای تمام روستاهای بالای 20 خانوار این استان طرح هادی تهیه و در حدود 50 درصد از روستاهای این استان طرح هادی اجرا شد.
وی بازنگری طرح هادی در 400 روستا را از دیگر برنامه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران دانست که سالانه این برنامه در 150 روستا عملیاتی می شود.
مازندران 3 میلیون و 283 هزار نفر جمعیت دارد که 43 درصد از این جمعیت در مناطق روستایی سکونت دارند.
/1899/6982
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.