مدیرکل فناوری اطلاعات لرستان از ضریب نفوذ 86 درصدی شبکه های ارتباطی در روستاهای این استان خبر داد.

مدیرکل فناوری اطلاعات لرستان با اعلام خبر نفوذ 86 درصدی اینترنت در روستاهای لرستان، گفت: انتظار می رود به زودی شاهد دسترسی 100 درصدی و کامل تمام مناطق این استان به شبکه های ارتباطی باشیم.

به گزارش جماران، شهاب حیدری  با اعلام خبر ضریب نفوذ 86 درصدی اینترنت در روستاهای لرستان به رسانه ها گفت: از تعداد ۲ هزار و ۹۸۵ روستای این استان ۲ هزار و ۵۴۰ روستا دارای ارتباط است که انتظار می‌رود با توجه به اهمیت کاهش شکاف دیجیتال بین مناطق شهری و روستایی، به‌زودی شاهد دسترسی ۱۰۰ درصدی کامل و تحت پوشش قرار گرفتن تمام مناطق این استان به شبکه‌های ارتباطی باشیم.

وی از بهره‌مندی ضریب نفوذ ۱۳۸ درصدی شبکه تلفن همراه در استان خبر داد و اظهارداشت: این آمار نشان‌دهنده این است که تعدادی از شهروندان استان دارای چند سیم‌کارت فعال هستند و به‌صورت همزمان از خدمات اپراتورهای مختلف استفاده می‌کنند.

حیدری با اشاره به رشد هشت درصدی این آمار نسبت به سه ماهه گذشته بیان کرد: این آمار به تفکیک برای اپراتور اول ۷۶ درصد، اپراتور دوم ۵۶ درصد و اپراتور سوم ۶ درصد است که این ارقام بیانگر فعالیت گسترده سه اپراتور در سطح استان می‌باشد.

وی با اشاره به دسترسی اکثر نقاط لرستان به اینترنت پرسرعت اضافه کرد: هم اکنون بیش از یک میلیون و ۴۲۲ هزار مشترک پهن باند ثابت و سیار با ضریب نفوذ ۸۰ درصدی در این استان وجود دارد که این آمار نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.