به گزارش ایرنا، محمدرضا حیدری روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: در راستای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی، لرستان با رشد فوق العاده و بی سابقه ای روبرو شده به طوریکه که در سال ۹۷ تنها ۱۷۸ کلاس درس مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد شدند این در حالیست که امسال بیش از ۲ هزار کلاس استاندارد سازی شده است.

وی مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت:  پس از وقوع سیل فروردین ماه ۱۰۰ میلیارد تومان توسط خیران برای مشارکت در امر مدرسه سازی تعهد شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت:‌ سهم ملی این اداره کل  ۳۰ میلیارد تومان تعیین شده بود که با پیگیری‎های مستمر به ۶۰ میلیارد تومان افزایش یافته و تخصیص آن نیز معادل ۸۱.۷ درصد است.

 حیدری  افزود:‌ لرستان در پیوست شماره یک قانون بودجه ۹۸، هشت طرح تخریبی  و بازسازی در بخش های گرمایشی، تکمیل پروژه های نیمه تمام، تجهیزات مناطق محروم، فضای ورزشی و تامین قیر دارد که با توجه به وضعیت خاص استان، اعتبار این طرح ها ۲برابر شد.

وی اظهار داشت: بیشترین میزان بخاری نفتی در مدارسی که علمک گاز دارند مربوط به لرستان است که در این راستا ۶ میلیارد تومان برای استان مصوب شد اما تاکنون ۴۰ میلیارد تومان برای تامین سیستم های گرمایشی لرستان تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه ۲۲.۵ میلیارد تومان اعتبار بازسازی سیل نیز به نوسازی مدارس لرستان تخصیص داده شده ادامه داد: همچنین از تعهد ۹۷.۵ میلیارد تومانی خیران نیز تاکنون ۷۳ میلیارد تومان محقق شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان اضافه کرد: در مجموع ۱۷۵ میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی امسال در حوزه نوسازی و تجهیز مدارس لرستان تحقق یافته و یا در حال اجرا می باشد.

حیدری افزود: همچنین مقرر شده تا پایان سال مالی ۹۸، تامین سیستم گرمایشی مدارسی که علمک گاز ندارند از طریق سوخت های گازوییلی و موتورخانه مرکزی تامین شود که برای این مهم نیز ۳۰ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است.

وی گفت: تاکنون یک هزار و ۷۰۰ مورد از بخاری های نفت سوز استان که دارای علمک گاز در ورودی مدارس بودند، جمع آوری شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.